SERIE A

Utrka za prvaka Juventusa i Milana i dalje neizvjesna

29.04.2012 u 17:34

Utrka nogometaša Juventusa i Milana se nastavlja. Nisu kiksali niti u 35. kolu, već se doma s gostovanja i jedni i drugi vraćaju s tri boda, te lakim pobjedama

Juventus je s 4:0 svladao Novaru koja je došla na milimetar blizu povratka u Seriju B, dok je Milan s 4:1 bio bolji od Siene u Toskani. Bodovna razlika je tako ostala ista tri kola prije kraja: Juventus i dalje ima tri boda više.

Juventus je upisao sedmu prvenstvenu pobjedu zaredom, a u tom razdoblju je njegova obrana pokleknula samo jednom (primljeni gol od Lazija). Niti Novara ništa nije mogla torinskoj momčadi, već je primila po dva pogotka u prvom, a dva u nastavku utakmice. Igrač ogleda je bio Crnogorac Mirko Vučinić s dva pogotka i jednom asistencijom.

Dva je pogotka zabio i Zlatan Ibrahimović na gostovanju kod Siene, ali epitet najboljeg na terenu ipak je ponio Antonio Cassano, koji je odigrao prvu utakmicu od početka, nakon što je zbog srčanih problema dugi period izbivao s travnjaka. Zabio je Cassano prvi pogodak na ogledu (strijelac je bio prvi put nakon listopada prošle godine), a ujedno je oba puta asistirao Ibrahimoviću za golove.

Inter pod vodstvom trenera Andree Stramaccionija igra sve bolje, a u ovom kolu je na San Siru pobijedio Cesenu 2:1, makar je gubio 1:0. Sada je Inter došao u ozbiljnu borbu za treće mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka. Lazio, Napoli i Inter imaju po 55 bodova, dok Udinese ima tri manje, ali i utakmicu manje koju će večeras odigrati na Friuli stadionu, baš protiv Lazija. Recimo da je od 85. minute za Cesenu na ovom ogledu igrao Damjan Đoković.

Cesena je, dakle, već sada drugoligaš. Sasvim je blizu tog crnog scenarija Novara, a borbu za bijeg iz zone ispadanja do kraja će očigledno voditi Genoa i Lecce. Obje su momčadi izgubile utakmice: Genoa kod Bologne (2:3), a Lecce doma od Parme (1:2).