SERIE A

Sneijder srušio Udinese, porazi Rome i Lazija

25.04.2012 u 18:21

Wesley Sneijder konačno je proigrao u ovoj sezoni. Dvama pogocima nizozemski je veznjak u derbi susretu odgođenog 33. kola donio Interu važnu pobjedu kod Udinesea 3:1

Samo je jedan pogodak ove sezone u Seriji A postigao Wesley Sneijder, no kako to obično i rade najbolji i Nizozemac je proradio kada je bilo najpotrebnije. Inter se pobjedom u Udinama kod jednog od izravnih konkurenta ravnopravno uključio u borbu za treće mjesto i Ligu prvaka.

Nakon ranog vodstva Udinesea preko Danilla u 6. minuti stvari je u svoje ruke preuzela osovina Milito – Sneijder, te je na dvije asistencije prvospomenutog nizozemski reprezentativac u 10. i 28. minuti preokrenuo rezultat, da bi u 37. Alvarez postavio ispostavilo se konačnih 3:1. Jedan jedini zgoditak u ovoj sezoni talijanskog prvenstva do sada je postigao Sneijder i to Atalanti još u listopadu prošle godine, dok je Diego Milito nastavio sjajan učinak od kako je na kormilu momčadi Andrea Stramaccioni. Argentinac je, naime, sa šest pogodaka i današnje dvije asistencije izravno sudjelovao u 9 od 11 golova Intera. Pod vodstvom novog trenera Inter je osvojio 11 bodova u pet utakmica.

Lov na trećeplasirani Lazio Interu i 'društvu' olakšala je u prvoj današnjoj utakmici Novara koja je na svom terenu nadigrala rimske nebeskoplave 2:1 unatoč terenskoj inicijativi i više upućenih udaraca gostiju. Iako se praktički već oprostila od Serije A, jer za Genovom koja drži poziciju iznad crte i s ova tri boda i utakmicu više zaostaje velikih osam bodova 4 kola prije kraja, Novara je na nizu od šest domaćih utakmica bez poraza, dva su puta slavili, a četiri puta odigrali 'nulu'.

Posrtanje gradskih rivala nije iskoristila Roma koja je još jednom pokazala svu svoju ćudljivost ove sezone, te je na Olimpicu u sudačkoj nadoknadi poražena od Fiorentine s 2:1. Gosti izgleda uspješno traže prvoligaški spas tamo gdje je to najteže. Podsjetimo nedavno su i na San Siru nadigrali Milan, a sada su u glavnom gradu zahvaljujući inspiriranom veznjaku Lazzariju također uzeli puni plijen. Lazzari je već u 2. minuti asistirao Crnogorcu Stevanu Jovetiću koji je utišao tribine svojim 14. pogotkom sezone u Seriji A. U nastavku je legendarni kapetan Rome Francesco Totti poravnao u 71., da bi Lazzari u prvoj minuti sudačke nadoknade još jednom šokirao domaće i donio veliku radost Firentincima. Bio je ovo tek drugi gol i prva asistencija sezone za Lazzarija, a poraz momčadi Luisa Enriquea 'začinio' je Osvaldo crvenim kartonom u zadnjim trenucima dvoboja.

U navedeno 'društvo' koje želi na treće mjesto pobjedom kod Leccea uključio se i sada četvrtoplasirani Napoli. Pogocima Hamšika u prvom, te Cavanija u drugom poluvremenu slavili su s 2:0, a vrijedi istaknuti i da je ovo bio 21. zgoditak Cavanija ove sezone u Seriji A.

Još je jedan gost osvojio trobod i to Parma na 'vrućem' sicilijanskom terenu kod Palerma. Iako su domaći poveli preko Hernandeza već u 6. minuti, u nastavku je Parma preko Okake Chuke i Biabinyja potvrdila prvoligaški status i dogodine. Hrvatski napadač Igor Budan igrao je za Palermo do 64. minute.

Siena i Bologna odigrale su remi, a po bod svakome sigurno je izmamio osmjeh na lica trenera čije su momčadi također gotovo osigurale nastup u talijanskoj nogometnoj eliti i naredne sezone.

Vodeće momčadi Juventus i Milan svoje će utakmice odigrati kasnije. Milan dočekuje Genou, a Juventus gostuje kod Cesene.