Falcaova bomba najljepši gol Europske lige?

• Autor: S. Škrlec
  • 20.4.2012 22:59:41
  • 20.4.2012 17:58:17

U četvrtak su se igrale obje polufinalne utakmice nogometne Europske lige. Atletico i Sporting imaju prednost uoči uzvrata, ali pitanje finalista još je otvoreno

Madridski Atletico na svom je stadionu svladao Valenciju sa 4:2, a junak pobjede domaćih bio je Falcao koji je zabio dva gola. Prvi za vodstvo 1:0 u 18. minuti, a potom i četvrti za svoju momčad u 78. minuti.

I upravo taj drugi spada među favorite za najljepši pogodak ove sezone nogometne Europske lige. Falcao se sjurio po desnoj strani prema protivničkom šesnaestercu, prevario dva suparnička igrača i onda 'bombom' sa 20-ak metara, od prečke prevario golmana gostiju Alvesa.

U drugoj utakmici, jedini uljez među Španjolcima, portugalski Sporting svladao je Athletic 2:1, preokretom u samo četiri minute.

Uzvrati polufinala su na rasporedu sljedećeg tjedna, 26. travnja, a finale nogometne Europske lige je u Bukureštu 9. svibnja.