ATP MONTE CARLO

Dodig pao nakon dobivenog seta i tri break-lopte

17.04.2012 u 14:55

Hrvatski tenisač Ivan Dodig poražen je u 2. kolu ATP turnira iz serije Masters 1000 koji se ovog tjedna igra u Monte Carlu. Bolji je od našeg tenisača sa 3:6, 6:3, 6:1 bio Španjolac Fernando Verdasco

Nakon što je umirovio Ivana Ljubičića u nedjelju, Ivan Dodig imao je veliku priliku srušiti 19. tenisača današnjice, ali se nakon tri propuštene break-lopte u drugome setu, nakon što je osvojio prvi, u potpunosti raspao.

Breakova, a ni break-lopti nije bilo u prvome setu sve do osmoga gema kada je naš tenisač izborio prvi i odmah ju realizirao. Nekoliko minuta kasnije je Dodig svojim servisom zaključio set rezultatom 6:3.

Sve je izgledalo dobro i u drugome kada je držao svoj servis do 2:2, a u petome gemu na Verdascov servis imao 0:40. No, s tri uzastopna promašaja Španjolac dolazi do izjednačenja, a nekoliko trenutaka kasnije i do gema. Taj je gem bio početak kraja za našeg tenisača.

Uzeo je Verdasco odmah nakon toga servis, te spašenom break-loptom zadržao svoj za 5:2. Imao je priliku španjolski tenisač zaključiti set još jednim breakom, ali je naš tenisač ipak na kraju uspio sačuvati svoj početni udarac. No, Španjolac serijom dobrih poena u 9. gemu dolazi do drugog seta i poravnanja na 1:1.

U prva tri servis gema odlučujućeg seta vidjeli smo isto toliko breakova, što znači da je rezultat glasio 2:1 za Verdasca uz servis. Naš tenisač do kraja meča više nije uzeo ni gema iako je za to imao priliku u svakom servis-gemu. No, Španjolac se, u prvom međusobnom dvoboju, pokazao kao pretvrd orah u trećem setu, te se sasvm zasluženo plasirao u treće kolo gdje čeka pobjednika susreta između Nijemca Philippa Kohlschreibera i četvrtog nositelja, Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge

Spomenimo još da je treće kolo izborio i treći nositelj Škot Andy Murray koji je s glatkih 6:0, 6:3 bio bolji od Srbija Viktora Troickog