MESSI STIGAO OBA RONALDA

Barca okrenula Levante i zadržala nadu

14.04.2012 u 23:50

U 34. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je slavila na gostovanju kod Levantea 2:1 te je tako zadržala nadu da se vodeći Real Madrid može uloviti

U prvih 45 minuta igrači katalonskog ponosa nisu bili previše raspoloženi. Lopta je išla sporo te se tako nije mogao probiti obrambeni zid Levantea. Domaćin je došao i u vodstvo pogotkom iz jedanaesterca koji je realizirao Barkero u 23. minuti.

Nastavak je očekivano donio potpuni pritisak gostiju, a zatim je na scenu stupio Messi. Argentinac je prvo u 64. minuti započeo akciju sa Sanchezom te ju je i završio preciznim udarcem sa 16 metara.

Nakon toga je pogodio s bijele točke u 72. minuti, a spomenimo da je jedanaesterac izborio Cuenca.

Inače, s dva gola, najbolji nogometaš svijeta se na ljestvici strijelaca na prvom mjestu izjednačio s Cristianom Ronaldom. Obojica su zabila 41.

Također je sjajni Argentinac izjednačio klupski rekord Brazilca Ronalda, koji je u sezoni 1996/97. zabijao zaredom u deset prvenstvenih nastupa. Priliku srušiti ga Messi će imati iduće subote u 'clasicu' protiv Reala na Nou Campu.

Barcelona prije okršaja s Realom na ljestvici zaostaje četiri boda jer su 'kraljevi' dva sata ranije pobijedili Sporting 3:1

Levante - Barcelona 1:2