Dodatna prijetnja - Barca stigla samo na 'minus 1'

• Autor: S. Škrlec
  • 11.4.2012 8:39:13
  • 10.4.2012 23:00:00

I španjolski su nogometaši, poput Engleza, Nijemaca, Talijana i Francuza, stisnuli raspored, pa su se već u utorak igrale utakmice 33. kola Primere

Nakon što su u samo dvadesetak dana smanjili zaostatak za Realom s deset na četiri boda, igrači Pepa Guardiole u utakmici 33. kola svladali su na svom stadionu i Getafe, te s utakmicom više stigli na samo bod zaostatka za vodećom momčadi lige.

Barcelona je u vodstvo stigla u 'sretnoj' 13. minuti, golom Alexisa Sancheza, a minutu prije kraja prvog poluvremena Lionel Messi zabio je svoj 61. pogodak u sezoni za vodstvo Barce 2:0.

U drugom poluvremenu Guardiolini su igrači zabili još dva gola (Sanchez i Pedro Rodriguez), te je Barcelona slavila s uvjerljivih 4:0 i mogla je mirno čekati madridski derbi.

Real će svoju prvenstvenu utakmicu igrati u srijedu, a suparnik mu je nimalo bezopasni gradski suparnik Atletico, uz Barcelonu možda i najveći 'neprijatelj'. Ipak, Mourinhovoj momčadi posao bi mogao biti olakšan jer vrlo je upitno hoće li u momčadi Diega Simeonea zaigrati virozni Adrian i Falcao, koji su propustili trening momčadi zbog povišene temperature.