A SADA NA REAL

Oliću za nastup protiv Marseillea - savršena jedinica

04.04.2012 u 11:54

Minhenski Bayern i u uzvratu četvrtfinala Lige prvaka slavio je protiv Olympiquea iz Marseillea. Junak pobjede u Münchenu bio je naš Ivica Olić, koji, unatoč skromnoj minutaži, sjajno odrađuje svaki posao koji mu zada trener Heynckes

'Oduševljen sam što mi je trener Heynckes omogućio nastup od početka utakmice, jer Liga prvaka za mene je posebno natjecanje', izjavio je nakon Bayernove pobjede nad Marseilleom Ivica Olić za UEFA.com.

Zabio je hrvatski reprezentativac oba gola za bavarsku momčad u domaćem trijumfu od 2:0 u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, kojim je Bayern francuski sastav deklasirao ukupnom pobjedom (4:0).

Trener Bavaraca Jupp Henyckes 32-godišnjeg je Brođanina gurnuo u igru od prve minute želeći odmoriti Marija Gomeza.

'Dobro je što su se Mario Gomez i Arjen Robben mogli odmoriti i akumulirati snagu za naša predstojeća iskušenja', rekao je Olić, koji je doživio ovacije tribina kada je 15 minuta prije kraja utakmice izašao s travnjaka za Marija Gomeza

'Sjajna je okolnost to što imamo igrače dovoljno kvalitetne da zamijene nositelje igre i pritom kvalitetno odrade posao. Ovaj put sam to učinio ja, drugi će put netko drugi.'

'Kako je bilo protiv Marseillea? Mislim da su Francuzi igrali dobro, pogotovo do našega prvog gola, dakle do 13. minute. To je okrenulo utakmicu. Imali su u uvodu priliku ili dvije za gol, no nakon našeg vodstva sasvim im je pao moral.'

Sljedeći protivnik Bayernu na putu do finala Lige prvaka, kojem će njihov grad i stadion biti domaćini 19. svibnja, bit će sasvim sigurno Real Madrid, koji ima prednost nad ciparskim APOEL-om iz prve utakmice (3:0). Uzvrat se igra danas na Santiago Bernabeuu.

'Real ima vrlo dobru momčad, ali imamo je i mi, tako da će to biti težak ispit za obje strane. Mislim da u polufinalnoj fazi natjecanja kakvo je Liga prvaka ne postoje favoriti pa to nije ni Real protiv Bayerna.'

Za svoj sjajan nastup Olić je honoriran od izvjestitelja najčitanijega njemačkog i europskog dnevnika Bilda. Uz Francka Riberyja i Davida Alabu, Hrvat je ocijenjen savršenom jedinicom.