IZNENAĐENJE

City osvojio samo bod protiv Stokea

24.03.2012 u 20:58

Protiv Chelseaja sredinom tjedna Manchester City je uspio preokrenuti zaostatak 0-1 u 2-1 pobjedu. Na gostovanju kod Stoke Cityja u 30. kolu Premiershipa također su se 'građani' vraćali, ali osvojili su tek bod...

Utakmica na Britanniji završila je 1-1, a Stoke je time napravio veliku uslugu Manchester Unitedu, koji sutrašnjom pobjedom na Old Traffordu protiv Fulhama ima priliku pobjeći na tri boda razlike.

Prvi gol na susretu zabio je Peter Crouch u 59. minuti i doveo domaćine u vodstvo. Bio je to gol koji će svakako na kraju sezone konkurirati za najljepši gol cijele premierligaške sezone.

Ovaj 201 centimetara visoki napadač prvo je malo izvan kaznenog prostora iskosa s desne strane primio loptu, a potom ju iz voleja poslao u daljnji kut nemoćnoga Joaea Harta koji je malo izašao izvan svojih vratiju. Bio je to Crouchu osmi ovosezonski gol.

Rezultat se nije mijenjao do 76. minute kada je bjelokošćanski veznjak Yaya Toure odapeo s tridesetak metara. Njegov je udarac malo dodirnuo Ryana Shawcrossa, dovoljno da prevari Stokeovog vratara Asmira Begovića i završi u mreži, što je bio njegov četvrti ovosezonski gol.

Do kraja su obje momčadi imale prilika za pobjedu, ali se rezultat nije mijenjao.