KAKVA PREVARA

Sudac mahao zaleđe, a onda se pravio 'mutav'

19.03.2012 u 15:22

Na stadionu Pedro Bideragin u Buenos Airesu igrali su San Lorenzo i Colon, iako su domaćini uvjereni da nisu igrali samo protiv igrača Colona već i protiv sudaca

Domaćini su od 31. minute imali igrača više, a od sudačke nadoknade prvog poluvremena i gola Kalinskog i vodstvo 1:0. No u 69. minuti 'pao im je mrak na oči'.

Nakon kornera, lopta se vratila izvođaču, a pomoćni je sudac mahao zaleđe. Vidjeli su to i gledatelji na TV-u, ali i igrači domaće momčadi te su jednostavno - stali i krenuli prema naprijed, očekujući i zvižduk glavnog suca. No suca se nije čulo, ali je Ariel Hernan Garce, onako usput, loptu samo gurnuo u mrežu.

Odmah je stiglo novo iznenađenje, jer glavni je sudac pokazao na centar, a domaći su igrači pojurili prema pomoćniku. No njihova pobuna i uvjeravanje da je pomoćnik mahao zastavicom nisu urodila plodom pa je utakmica na kraju završila 1:1. Kasnija ponovljena snimka na kraju sucima daje za pravo jer igrači koji su 'zakuhali' gol nisu bili u zaleđu.