Juve pregazio Fiorentinu u njezinom domu

• Autor: TS
  • 18.3.2012 10:55:03
  • 18.3.2012 8:31:39

Nogometaši Juventusa pobijedili su u Firenci domaću Fiorentinu sa 5-0 u ogledu 28. kola Serije A.

Nakon četiri uzastopna remija, uz samo tri postignuta pogotka u te četiri utakmice, Juventus je eksplodirao na gostovanju kod 'viola'. Juventus je svoje namjere pokazao već u šestoj minuti, kada je Mirko Vučinić pogodio vratnicu. No, u 15. minuti je crnogorski napadač bio precizniji i doveo 'staru damu' u vodstvo.

U 20. minuti je domaćin ostao s igračem manje na travnjaku. Alessio Cerci je dobio izravni crveni karton zbog udaranja Paola de Ceglieja.

Vučinić je u 28. minuti uposlio Vidala. Njegov prvi udarac je bio blokiran, ali je pospremio odbijanac. Vučinić je do kraja utakmice upisao dvije asistencije, prvo Marchisiju u 55. minuti, a onda i Pirlu u 67., da bi priču okončao Padoin golom u 72. minuti.

Juventus je ovom pobjedom opet smanjio zaostatak za vodećim Milanom na četiri boda. Podsjećamo, ranije u subotu, Milan je u gostima svladao Parmu sa 2-0.

Serie A, 28. kolo:

Parma – Milan 0-2 (Ibrahimović 17-11m, Emanuelson 55)
Fiorentina – Juventus 0-5 (Vučinić 15, Vidal 28, Marchisio 55, Pirlo 67, Padoin 72)

Redoslijed: 1. Milan 60, 2. Juventus 56, 3. Lazio 48 (-1), 4. Napoli 46 (-1), 5. Udinese 46 (-1)...