ČETIRI GOLA U 23 MINUTE

Samo je Dado Pršo bio brz poput Gomeza

14.03.2012 u 12:26

S četiri pogotka unutar samo 24 minute Mario Gomez u utorak je izjednačio rekord koji je od studenog 2003. samostalno držao hrvatski nogometaš Dado Pršo

Bayern je, podsjetimo, u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka deklasirao Basel sa 7:0, a prvo ime dvoboja na Allianz Areni bio je Gomez koji je pogađao vrata Švicaraca u 44., 50., 61. i 67. minuti.

Tako brzo je četiri pogotka u jednoj utakmici Lige prvaka postigao još samo Dado Pršo. Bivši hrvatski reprezentativac je u pobjedi svoga tadašnjeg kluba Monaca protiv Deportiva (8:3), 5. studenog 2003. godine, bio strijelac u 26., 30., 45. i 49. minuti.

Prva je tri gola Gomez u utorak zabio unutar samo 18 minuta, ali tu je ostao prekratak za legendarnim Marcom van Bastenom kojem je prije 20 godina protiv IFK Göteborga (4:0) za hat-trick trebalo tek deset minuta. Jednako je brz 1995. u pobjedi Blackburna protiv Rosenborga (4:1) bio Mike Newell