LE CHAMPIONAT

Lovren isključen, Lyon ipak slavio

10.03.2012 u 23:25

Nogometaši Lyona pobijedili su u derbi utakmici 27. kola francuskog Le Championnata Lille na svom terenu 2-1, te su tako ostali i dalje u borbi za vrh. No, prilično su sretno došli do tog slavlja

Cijelo drugo poluvrijeme Lyon se zapravo branio, a njihov vratar Hugo Lloris nerijetko je i čuda izvodio na svojoj liniji. Također, od 71. minute je sve postalo još gore za Lyon jer su morali igrati s igačem manje. Hrvatski nogometaš Dejan Lovren je tada dobio drugi žuti, odnosno, isključujući crveni karton.

Bila je ovo prva utakmica u kalendarskoj 2012. godini koju je odigrao Lovren, nakon teške ozljede Ahilove tetive, te je prošla posve neslavno. Na sreću po Lyon, takvo što nisu skupo platili.

Jedan od tragičara ovotjednog ispadanja u Ligi prvaka (od Apoela), Alexandre Lacazette, je ovom prilikom bio junak. U 12. je postigao prvi pogodak na utakmici, a potom je asistirao Lisandru Lopezu koji je majstorski s vrha šesnaesterca u 39. minuti pogodio za 2-0.

U nadoknadi je prvog dijela Chedjou smanjio, ali to je bilo sve što je na Gerlandu napravio aktualni prvak Lille.