BAYER PREGAŽEN 7:1

Sjajni Messi i debitant Tello junaci Barcelone

07.03.2012 u 22:35

Nogometaši Bayera iz Leverkusena na najgori mogući način su osjetili što znači igrati protiv Barcelone kada je raspoložena. I pogotovo kada je fantastični Lionel Messi toliko inspiriran kao u srijedu

Barcelona se plasirala u četvrtfinale i to pobjedom od čak 7:1 na Camp Nou. Ukupan je rezultat nakon 180 minuta 10:2 za katalonsku momčad.

O utakmici se zapravo nema što posebno pričati jer je Barcelona, kao i toliko puta zadnjih godina, bila posve dominantna protiv suparnika. No, ovom je prilikom i većina stvorenih šansi pretočena u pogodak, a pet je puta strijelac bio Messi

Messi je dva od pet golova zabio lobom. Postigao je ujedno dvanaest pogodaka ove sezone u Ligi prvaka (u samo sedam nastupa), a ukupno je ove sezone na 53 pogotka u 49 utakmica.

Ovo je ujedno najveća pobjeda Barcelone u Ligi prvaka ikada (pet puta su pobjeđivali 5-0), a također je i najteži europski poraz Bayera.

Vrijedi reći da je u drugom dijelu u igru ušao Cristian Tello te je u svom debiju u Ligi prvaka zabio dva pogotka za Barçu, unutar samo osam minuta.

Na kraju posljednju je riječ ipak imao Bayer, odnosno, Karim Bellarabi, koji je u 90. minuti postigao sjajan, utješni pogodak za pregažene goste.

Liga prvaka, osmina finala (uzvrat):

Barcelona - Bayer 7:1, prva utakmica 3:1 (Messi 25, 42, 49, 58, 84, Tello 55, 62 / Bellarabi 90)