Allegri za razliku od naših trenera priznaje pogreške

• Autor: D. S. / TS
  • 7.3.2012 8:32:54
  • 7.3.2012 8:21:23

Čudo se ipak nije dogodilo. Milan je preživio gostovanje na Emiratesu te je i s porazom od 3:0 prošao dalje. Trener 'rossonera' Massimiliano Allegri nije poput nekih naših stručnjaka, te je jednostavno priznao kako je pogriješio u taktičkoj pripremi za uzvratni dvoboj osmine finala Lige prvaka

Poraz nije bio koban za njega i njegovu momčad, s obzirom da je Milan kao domaćin u prvom srazu osmine finala Lige prvaka slavio s 4-0, pa je na kraju s ukupnih 4-3 izborio četvrtfinale

'Pogriješio sam što sam na Emiratesu izveo momčad u formaciji 4-3-3,' priznao je Allegri te je nastavio s analizom.

'Igrali smo s trojicom prema naprijed i zbog toga smo pretrpjeli puno posljedica. Primili smo gol iz njihovog prvog kornera i to nas je baš pogodilo. Nakon toga smo previše griješili u dodavanjima u veznom redu. S tehničke točke gledišta, potpuno krivo smo ušli u ovu utakmicu i igrali smo preduboko u defenzivi.'

Ipak, nije sve tako crno.

'Šteta što smo izgubili, ali smo ostvarili glavni cilj – prolaz u četvrtfinale. Sada ćemo imati vremena nekoliko dana da nam se vrate ozlijeđeni igrači,' dodao je Allegri.

Nije se složio s tezom kako je njegove igrače u prvom poluvremenu preplavio strah. Podsjećamo, Arsenal je već u 43. minuti imao 3-0...

'Nisam primijetio da se itko uplašio, ipak imamo iskusne igrače u momčadi. U svlačionici sam igračima na odmoru rekao da jednostavno izbrišu iz sjećanja prvih 45 minuta, te da u nastavak uđu kao da je 0-0.'

I za kraj.

'U svakom slučaju, ne brine me previše ovaj poraz i ovakav rasplet. Da smo kojim slučajem ispali, nakon što smo dobili prvu s 4-0, to bi uistinu bio strahovito velik psihološki udarac za nas u nastavku sezone.'

Arsenal - Milan 3:0