Borussia uz Perišićevu pomoć svladala Mainz

• Autor: TS
  • 3.3.2012 21:34:39
  • 3.3.2012 21:26:31

U zadnjoj subotnjoj utakmici 24. kola njemačke nogometne Bundeslige dortmundska Borussia je na svom terenu svladala Mainz 2-1, te na najbolji način iskoristila posrtanja Bayerna i Schalkea

Aktualni prvaci strahovali su za konačan ishod susreta s momčadi koju je prije angažmana u Dortmundu vodio sadašnji trener Borussije Jürgen Klopp. Iako su više vremena držali loptu u svom posjedu, te ukupno uputili više udaraca na protivnička vrata (13-5), u posljednjih desetak minuta razigrani gosti su u nekoliko navrata prijetili ponajprije preko donedavnog napadača Borussije Egipćanina Mohameda Zidana.

Inače, domaćini su poveli u 26. minuti zgoditkom Blaszczykowskog čime je nastavljena serija poljskih nogometaša u dresu njemačkog prvaka. Naime, igrači iz Poljske, a u Borussiji su trojica, sudjelovali su u 80 posto odnosno 16 od zadnjih 20 pogodaka dortmundske momčadi.

Vodstvom domaćih 1:0 završilo je prvo poluvrijeme, da bi sredinom drugog, u 74. minuti Mohamed Zidan svojim petim golom u zadnjih pet utakmica donio poravnanje. Egipatski napadač u veljači je zbog nemogućnosti da izbori mjesto u početnom sastavu napustio Borussiju i vratio se u Mainz, a prema učinku čini se da je donio odličnu odluku. Ipak, Japanac Kagawa je samo tri minute kasnije ponovo donio vodstvo domaćem sastavu, a do kraja je upravo Zidan još nekoliko puta zaprijetio, no ostalo je 2:1.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u igru je ušao u 72. minuti umjesto strijelca prvog zgoditka Blaszczykowskog, a upravo je hrvatski reprezentativac bio začetnik akcije za pobjednički gol. Također, kao zanimljivost treba izdvojiti detalj da u ovoj utakmici nije pokazan niti jedan žuti karton.

Momčad Jürgena Kloppa sada je odmaknula na sedam bodova drugoplasiranom Bayernu, osam imenjaku iz Mönchengladbacha, te vjerojatno nedostižnih 11 Schalkeu. Treba napomenuti da Borussia Mönchengladbach ima šansu u nedjelju na gostovanju kod Nürnberga smanjiti zaostatak.