PRIMERA

Genijalni Ronaldo petom donio pobjedu Realu

26.02.2012 u 18:07

Znatno teže od očekivanog Real Madrid je u gradskom dvoboju kao gost nadigrao Rayo Vallecano s 1:0, a utakmica je odlučena genijalnim potezom Cristiana Ronalda

Potpuno nevjerojatno zvuči podatak da 'kraljevski klub' u prvom poluvremenu nije uputio nijedan udarac unutar okvira suparničkih vrata. Prvi su udarac na koncu i pretvorili u pogodak u 54. minuti, i to na nevjerojatan način. Mesut Özil je izveo korner, a lopta je na koncu došla do Ronalda koji je petom s osam, devet metara kroz šumu nogu poslao loptu u mrežu. Portugalskom je nogometašu to već 29. pogodak u 24. prvenstvenoj utakmici ove sezone.

Treba naglasiti da je Real i prije i poslije zgoditka opasno živio. U 38. minuti je Piti pogodio vratnicu, a u samoj završnici je Rayo napravio veliki pritisak na vrata gostiju, ali Mourinhova se momčad izvukla i napravila novi značajan korak ka naslovu. Spomenimo i da je Rayo od 88. minute imao igrača manje jer je izravni crveni karton zbog starta na Samiju Khediri dobio Miguel Perez Cuesta.

Ovo je bila 21. Realova pobjeda u 24 kola Primere i već deseta gostujuća, od čega deveta zaredom. Izjednačili su Madriđani time klupski rekord, budući da su i u sezoni 2009/10 imali devet pobjeda zaredom izvan vlastitog stadiona.

Tri su mjeseca nogometaši Seville bili bez ligaške pobjede u gostima. U nedjelju su u 25. kolu Primere napokon došli do slavlja (2-1) i to na teškom gostovanju kod Valencije.

Bila je to već peta uzastopna prvenstvena pobjeda Andalužana protiv Valencije koja je u vrlo lošem razdoblju. U posljednjih osam utakmica u Primeri ima samo jednu pobjedu.

Poveli su 'šišmiši' na svojoj Mestalli u 25. minuti pogotkom Tina Coste, ali samo 11 minuta kasnije Sevilla je izjednačila. Jesus Navas je ubacio loptu s desne strane, glavom ju je prebacio hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, a Gary Medel ju je, također glavom, smjestio u mrežu. Zanimljivo je da Čileanac prije prošlog tjedna nije zabio nijedan gol u Španjolskoj, a sada je strijelac već drugo kolo zaredom. Pobjedu je gostima u 70. minuti osigurao Navas

U ostale dvije utakmice igrane od 18 sati Osasune je pobijedila Granadu s 2-1, dok je Real Sociedad s 1-0 bio bolji od Mallorce.