DUDU NI NA KLUPI

Chelsea preko Arsenala u finale FA kupa

18.04.2009 u 20:16

Nogometaši Chelsea prvi su finalisti FA Kupa nakon što su u polufinalnom ogledu igranom na Wembleyu pred 90.000 gledatelja pobijedili Arsenal 2:1

'Topnici' su poveli pogotkom Thea Walcotta u 19. minuti, a rezultat je izjednačio Florent Malouda u 33. minuti utakmice. Pobjednički pogodak za "Bluese" postigao je Didier Drogma sedam minuta prije kraja dvoboja.

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva nije bio u krugu kandidata za momčad Arsenala i utakmicu je pratio s tribina.

Chelsea je do sada u najstarijem nogometnom natjecanju slavio četiri puta i još četiri puta igrao u finalu, a posljednji trijumf upisali su prije dvije godine.

U drugom polufinalnom paru u nedjelju se, također na Wembleyu sastaju Manchester United i Everton.

ARSENAL - CHELSEA 1:2