U MOSKVI 1:1

CSKA napravio ono što nitko nije, otkinuo bod Realu

21.02.2012 u 20:02

U prvoj utakmici osmine finala nogometne Lige prvaka Real je u Moskvi koja se 'hladila' na -5°C odigrao 1:1 s domaćim CSKA-om

Nogometaši ruskog CSKA prvi su klub koji je ove sezone u Ligi prvaka madridskom Realu otkinuo barem bod. Naš Dinamo bio je do ove utakmice jedini koji im je zabio (i to dva puta), a Mourinhova momčad u dobroj je situaciji bila i u Moskvi, no u zadnjoj sekundi treće minute sudačke nadoknade, Šveđanin Pontus Wernbloom zabio je za konačnih 1:1.

Naravno, bio je to razlog zbog kojih je 70.000 domaćih navijača na Lužnikiju 'eksplodiralo'.

Utakmica je počela loše za Real Madrid. U 15. minuti je Karim Benzema zadobio ozljedu nakon nepreciznog udarca prema golu. Čini se da je u pitanju ili bedreni mišić ili prepona. Zamijenio ga je Gonzalo Higuain, koji je u 17. minuti umalo zabio gol iz prvog dodira s loptom. No njegov dobar udarac je vratar domaćina Čepčugov obranio, a onda se još više istaknuo kada je u istoj akciji zaustavio i udarac Khedire, koji je solidno pucao.

U 28. minuti, Real Madrid je poveo. Nakon ubačaja Coentraa, Tošić je odbio loptu ravno na nogu Cristianu Ronaldu, koji je, malo iskosa s lijeve strane, udarcem lijevom nogom s nekih 13-14 metara u kut doveo Madrižane u vodstvo. Bio je to Portugalčev 123. gol za Real Madrid u 124. nastupu, a 17. u karijeri u Ligi prvaka, računajući samo golove u Realovom dresu.

U 84. minuti je mogao Ronaldo dokrajčiti suparnika, ali je iz solidne pozicije tukao kraj gola.

U posljednjim sekundama utakmice, domaćin je izjednačio. U akciji u kojoj su blizanci Berezucki kombinirali glavama, lopta je stigla do Wernblooma, koji je iz poluvoleja iz blizine zakucao loptu u Casillasov kut i postavio konačnih 1:1. Bio je to i Šveđaninov prvi nastup i prvi gol za moskovsku momčad, u koju je stigao prošlog mjeseca iz AZ Alkmaara.

CSKA je tako ostao neporažen u europskim okršajima sa španjolskim klubovima. Upisao je tri pobjede i tri remija. Protiv Real Madrida je igrao prvi puta. No Jose Mourinho je prije ove utakmice imao četiri pobjede u Ligi prvaka protiv CSKA, dvije sa Chelseajem i dvije s Interom. Samo sekunde su ga dijelile i do pete uzastopne.

Uzvratna utakmica igra se 14. ožujka u Madridu.