LE CHAMPIONNAT

Lille dobio Lorient i 'uzeo' treće mjesto

18.02.2012 u 21:27

Mora se priznati da je Lille sasvim zasluženo slavio s obzirom da je i u posjedu lopte, te po broju prilika bio bolji od svog suparnika

Odigrano je prvih šest utakmica 24. kola francuskog nogometnog prvenstva. Nogometaši Lillea ostvarili su vrlo važnu gostujuću pobjedu (1:0) kod Lorienta u borbi za treće mjesto.

Pobjednički pogodak za trećeplasirani sastav Le Championnata postigao je Mathieu Debuchy u 76. minuti utakmice nakon što ga je lijepo poslužio Benoit Pedretti. Mora se priznati da je Lille sasvim zasluženo slavio s obzirom da je i u posjedu lopte, te po broju prilika bio bolji od svog suparnika.

Toulouse je kao gost s 3:0 lako riješio Nancy, a velik dio posla gostujući su nogometaši napravili u prvih 20 minuta prvog dijela.

Pantxi Sirieix je u devetoj minuti zabio za vodstvo Toulousea 1:0, a 11 minuta kasnije Adrien Regattin je povisio na 2:0. To je ujedno bio i rezultat prvog dijela utakmice.

Posao je za gostujući sastav zgotovio Emmanuel Riviere u 73. minuti utakmice. Ovom pobjedom Toulouse je preskočio St. Etienne na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice, ali uz čak dvije utakmice više.

Spomenimo da je istim rezultatom (3:0) Dijon na svom travnjaku slavio protiv Nice, te da su Caen i Evian odigrali neodlučeno 2:2.