SVI HRVATI PROŠLI

Šahtar na Dinamo, HSV protiv Werdera

17.04.2009 u 08:20

Nakon kijevskog Dinama polufinale Kupa Uefa izborio je Šahtar protiv Marseillea te će ta dva ukrajinska kluba igrati za finale (20. svibnja). Drugi polufinalni par čine bundesligaši Werder i HSV koji su obranili prednost u Udinama odnosno Manchesteru. Treba spomenuti da je svih šest hrvatskih igrača prošlo dalje, Petrić, Olić (oba HSV), Sablić, Vukojević (oba Dinamo K), Srna (Šahtar) i Vranješ (Werder)

Marseille – Šahtar 1:2 (0:2 - prva utakmica)

MARSEILLE - Stadion Velodrome. Sudac: Manuel Enrique (Španjolska)
Strijelci: 0:1 - Fernandinho (30), 1:1 - Ben Afra (43), 1:2 - Adriano (90+3)
Marseille: Mandanda - Civelli, Hilton, Cana, Taiwo (od 46. Zenden) - Kabore, Cheyrou - Kone, Valbuena (od 66. Samassa), Ben Arfa - Niang
Šahtar: Pjatov - Srna, Kučer, Čigrinski, Rat - Hubschman, Duljaj (od 45. Gai) - Ilsinho (od 56. Willian), Jadson, Fernandinho (od 75. Lewandowski) - Luiz Adriano.

Ukrajinci su nakon 2:0 u Donjecku pobijedili i na ispunjenom te bučnom Velodromeu te tako izborili polufinale protiv ljutog rivala kijevskog Dinama (30. travnja i 7. svibnja).

Šahtar je poveo golom Fernandinha u 30. minuti, a nadu domaćinu dvije minute prije odmora vratio je Ben Arfa. Francuzi su za vrijeme utakmice čak 35 puta pucali prema ili pored vrata Ukrajinaca koji su imali samo pet udarca u susretu, ali ta nadmoć domaćina u statistici nije bila dovoljna ni za neodlučeno budući da je u trećoj minuti sudačke nadoknade pogodio Luiz Adriano

Darijo Srna za goste je odigrao cijelu utakmicu.

Udinese – Werder 3:3 (1:3 - prva utakmica)

UDINE - Stadion Friuli; Sudac: Martin Hansson (Švedska)
Strijelci: 1:0 - Inler (15), 1:1 - Diego (28), 2:1 - Quagliarella (30), 3:1 - Quagliarella (38), 3:2 - Diego (60), 3:3 - Pizarro (73)
Udinese: Handanovič - Zapata (od 84. Obodo), Domizzi, Felipe, Pasquale - Inler, D'Agostino (od 84. Isla), Asamoah - Sanchez (od 33. Pepe), Quagliarella, Floro Flores
Werder: Wiese - Fritz, Mertesacker, Naldo, Pasanen (od 66. Boenisch) - Tziolis, Frings, Ozil - Diego (od 83. Niemeyer) - Almeida (od 86. Rosenberg), Pizarro

Nijemci su u Udine stigli s prednošću 3:1 iz prvog susreta, no iako to krajnji rezultat ne pokazuje opasno su visjeli. Udinese je i bez ozlijeđenog kapetana Di Natale tri puta zatresao mrežu (Inler 15, Quagliarella 30, 38), no obrana nije bila na visini zadatka, jer je također tri puta kapitulirala (Diego 28, 60, Pizarro 73).

Jurica Vranješ nije bio u sastavu bundesligaša koji će u njemačkom polufinalu igrati s HSV-om (30. travnja i 7. svibnja).

Manchester City – HSV 2:1 (1:3 - prva utakmica)

MANCHESTER - Stadion City of Manchester; Sudac Nicola Rizzoli (Italija)
Strijelci: 0:1 - Guerrero (12), 1:1 - Elano (17-11m), 2:1 - Caicedo (50)
Manchester City: Given - Richards, Dunne, Onuoha, Bridge - Zabaleta (od 76. Fernandez), Kompany, Ireland, Robinho - Elano (od 84. Sturridge), Caicedo
HSV: Rost - Boateng, Gravgaard, Mathijsen, Jansen - Jarolim, Aogo - Pitroipa, Guerrero, Trochowski (od 74. Petrić) - Olić

HSV je branio 3:1 iz Hamburga i jedva obranio. Sjajno je počelo za Nijemce koji su poveli i u Manchesteru golom Guerrera na dodavanje Olića u 12. minuti. Englezi su preokrenuli zahvaljujući Elanu (17-11 m) i Caicedi (50). Imala je domaća momčad sjajne prilike da stigne do još jednog pogotka koji bi značio produžetke, ali fortuna je okrenula leđa Manchester Cityju koji je napadao i kada je u 75. minuti zbog isključenja Dunnea imao igrača manje.

Ivica Olić za HSV je odigrao svih 90 minuta, a Mladen Petrić je ušao u 73. minuti.