FENJERAŠI ODNIJELI NASLOV

Novara opet nokautirala Inter i ugasila mu san

12.02.2012 u 18:32

Nogometaši Intera doživjeli su novi šok u 23. kolu talijanskog nogometnog prvenstva. Na San Siru poraženi su od Novare sa 1-0 te su tako pretrpili i četvrti poraz u posljednjih pet utakmica

U posljednja četiri kola Serie A 'nerazzurri' su osvojili tek jedan bod (protiv Palerma 4-4), a poraz od Novare bio im je drugi u sezoni od novog prvoligaša, budući da su u gostima izgubili 3-1 još u rujnu prošle godine. Tako se mogu početi pozdravljati s naslovom prvaka, koji su počeli najavljivati nakon uspješne serije koja je proteklog mjeseca naprasno zaustavljena.

Jedini gol na susretu zabio je iz kontranapada Andrea Caracciolo u 56. minuti. U jednom od rijetkih pokušaja Novare Jeda je asistirao Caracciolu, a ovaj je odapeo izvan ruba kaznenog prostora i pronašao donji desni kut vratara Julija Cesara. Bio je to gol koji je posljednjeplasiranom klubu Serie A donio tek treću pobjedu sezone, a drugu protiv Intera.

Malo Interu vrijedi dominacija u posjedu lopte (70%-30%) i udarcima prema golu (30-6), kada njihovi napadači nisu uspjeli zatresti gol iz brojnih prilika. Samo u završnici Inter je uspio pogoditi gredu (Sneijder u 88. minuti) i promašiti zicera (Pazzini u 93), a valja reći i da je od 80. minute igrao s igračem više nakon isključenja Ivana Radovanovića.

U preostale dvije utakmice Atalanta je u Bergamu odigrala miroljubivih 0-0 protiv Leccea, dok je Catania pregazila Genou kod kuće sa 4-0, uz dva gola Argentinca Pabla Barrientosa.

Još u subotu odgođeni su za danas predviđeni dvoboji Bologne i Juventusa i Parme i Fiorentine zbog novonapadalog snijega.