ADEBAYOR BRILJIRAO

Kranjčar golom Newcastleu prekinuo post

11.02.2012 u 22:21

Nogometaši Tottenhama briljirali su u subotu u utakmici 25. kola engleskog Premiershipa. Pobijedili su neugodni Newcastle čak 5-0 na svom White Hart Laneu, a apsolutni junak pobjede bio je Emmanuel Adebayor

Postigao je Togoanac jedan pogodak (deseti ove sezone u Premiershipu), ali je i čak četiri puta asistirao. Jednom, a bila je to možda više slučajna reakcija, dodao je loptu i Niki Kranjčaru. Hrvatski nogometaš je u naletu rutinirano pospremio loptu iza gostujućeg vratara Krula i bio je to gol za 4-0 u 34. minuti. Što je još raritetnije, zabio je Niko u majici Tottenhama u prvenstvu nakon skoro točno - godinu dana!

Zadnji put je poentirao 12. veljače 2011. godine u ogledu protiv Sunderlanda.

Za Kranjčara je to bio deveti ovosezonski nastup, ali je te uglavnom upisivao ulazeći s klupe. Ovaj je put, kao i Luka Modrić, odigrao svih devedeset minuta. Obojica su se uklopili u sjajno izdanje Tottenhama, a recimo da je Modrić sudjelovao kod trećeg gola. S lijeve strane je ubacio loptu u šesnaesterac, gdje ju je Adebayor ostavio Sahi, a on ju je zakucao u mrežu.

Inače, Louis Saha je postigao dva pogotka, a onaj prvi je u 4. minuti već potpisao Assou-Ekotto.

Za Tottenham je ovo rekordna pobjeda u Premiershipu ove sezone. Inače, izjednačilo je tako pobjedu protiv škotskog Heartsa ove sezone u Europa ligi.

Premiership, 25. kolo:

Tottenham - Newcastle 5-0 (Assou-Ekotto 4, Saha 6, 20, Kranjčar 34, Adebayor 65)
Blackburn - QPR 3-2 (Yakubu 15, Nzonzi 23, Onuoha 45-ag / Mackie 71, 90+2)
Bolton - Wigan 1-2 (Davies 68 / Caldwell 43, McArthur 76)
Everton - Chelsea 2-0 (Pienaar 5, Stracqualursi 71)
Fulham - Stoke 2-1 (Pogrebnjak 16, Sorensen 28-ag / Shawcross 78)
Sunderland - Arsenal 1-2 (McClean 70 / Ramsey 75, Henry 90+3)
Swansea - Norwich 2-3 (Graham 23, 87-11m / Holt 47, 63, Pilkington 51)
Manchester United - Liverpool 2-1 (Rooney 47, 50 / Suarez 80)