Rooney slomio redse, incidenti Suareza i Evre

• Autor: Borut Šips
  • 11.2.2012 17:52:00
  • 11.2.2012 15:51:00

Manchester United je rezultatom 2:1 (0:0) na svom Old Traffordu svladao svoje vječne rivale Liverpool i tako se barem privremeno vratio na vrh ljestvice engleskog Premiershipa

Derbi kola imao je neprimjerenu uvertiru. Nakon kazne od osam utakmica zbog rasističkih opaski, prvi put je dvoboj započeo napadač Liverpoola Luis Suarez, a trener 'redsa' Kenny Dalglish je u najavi rekao:

'Puno sam pričao s Luisom i siguran sam da će tenzije nestati.'

Nije bio u pravu. Suarez je prilikom rukovanja preskočio Patricea Evru, nakon čega su ga on i vratar De Gea ulovili za ruku. Ali hladno ju je istrgnuo i nastavio dalje s rukovanjem.

U prvom poluvremenu bilo je puno trke, ali bez golova. United, predvođen razigranim Valencijom, staloženim Scolesom i betonski čvrstim Ferdinandom, pokazao je nešto više, ali odluka je došla tek nakon pauze.

U prvih pet minuta nastavka Wayne Rooney je zabio dva gola i tako odlučio utakmicu. Munjeviti napad ostavio je zatečenog i Dalglisha, koji je upisao prvi poraz od Uniteda u četvrtoj utakmici novog mandata, a njegove vatrogasne izmjene nisu polučile željeni učinak.

Istina, Luis Suarez je u 80. minuti iz blizine smanjio rezultat, ali 'redsi' nisu uspjeli preokrenuti stanje na terenu i United je zasluženo slavio. Iako, da De gea nije krajnjim naporom 'izvadio' sjajan šut Johnsona u sudačkoj nadoknadi, završilo bi podjelom bodova.

Nakon utakmice kamere su bile fokusirane na Suareza, koji je pognute glave napuštao teren, i Evru koji je terenom skakao poput skakavca. Unitedov bek veći dio svoje proslave je obavio točno ispred mirnog Suareza, što je razbjesnilo igrače Liverpoola i aktiviralo brojno osiguranje oko tunela. Obojica 'pjetlića' imaju problema sa samokontrolom. Po tom pitanju nisu profesionalci.

Manchester City u nedjelju gostuje kod Aston Ville i ima priliku vratiti prednost od dva boda na vrhu poretka ispred Uniteda.