BORBA ZA BRONCU

Futsal izbornik: Protiv Talijana se moramo opustiti

10.02.2012 u 12:23

Jutro nakon poraza u polufinalu Eura u futsalu od Rusije hrvatski izbornik Mato Stanković stao je pred novinare te najavio borbu za brončanu medalju protiv Italije u 18.30 sati

Hrvatska futsal reprezentacija poražena je u polufinalu od Rusije 4:2 te će se u subotu boriti za prvu medalju na Euru. Rusi su bili bolji, već su na poluvremenu vodili 3:0, a u 41. sekundi drugog dijela i 4:0. Izabranici Mate Stankovića će protiv Italije imati priliku doći do prve medalje za hrvatski futsal u povijesti.

Svima je bilo jasno da je Rusija u ovom trenutku bolja momčad od Hrvatske, a jutro nakon poraza izbornik Stanković bio je zadovoljan bez obzira na rezultat. Prije hrvatskog izbornika novinarima se obratio talijanski strateg koji je najavio utakmicu protiv 'kockastih'.

'Napravili smo dobar posao, vratili se u vrh europskog futsala. Dali smo sve protiv Španjolaca i čeka nas predivan meč protiv domaćina. Nismo mentalno pali. Medalja je još uvijek velik cilj. Bronca je i više nego dovoljan motiv i odlično postignuće', kazao je izbornik 'azzurra' Roberto Menichelli, a na njega se nadovezao Stanković

'On je zadovoljan, a što da tek ja kažem? Hvala svim momcima i publici. Maknuli smo se iz zaleđa i došli i više nego što smo zaslužili. Ovo je naših pet minuta. Nakon neprospavane noći shvatio sam da smo sami sebe dobili iako su Rusi bolji. Ali neka dečki uživaju i neka odigraju još jedan dobar meč', kazao je hrvatski izbornik te nastavio:

'Bio bih najsretniji da mogu rotirati 12 igrača, ali objektivan problem je nedostatak Capara i za njega nemamo adekvatnu zamjenu. U budućnosti trebamo izmisliti još tri-četiri mlađa igrača da bismo mogli konkurirati najboljima. Htjeli smo sačekati Ruse i igrati bez rizika prvih pet minuta. Znao sam da ćemo ih teško stizati. Nakon prvih pet minuta bilo je dobro. Marinović je primio dvije blokade u četvrtak, ali sada sve treba zaboraviti i odigrati još jednu veliku utakmicu.'