REAL NA PLUS 7

Messi i društvo odigrali samo 0:0 na El Madrigalu

29.01.2012 u 08:39

Bez Inieste, Ville i Pedra velika Barcelona nije uspjela stići do pobjede na El Madrigalu. Domaći Villarreall je odigrao dobro, taman toliko do na kraju ostane 0:0

Nogometaši Barcelone ispustili su nova velika dva boda u utrci s Real Madridom u španjolskoj Primeri. U gostima kod Villarreala odigrali su samo 0:0 i sada za 'kraljevskim klubom' zaostaju sedam bodova. Još se jednom pokazalo da je igra u gostima španjolskim i europskim prvacima ove sezone 'rak-rana', osim kad igraju na Santiago Bernabeu.

Villarreal se u subotu dobro branio i nije dopustio Barceloni puno prilika. Katalonci su ukupno skupili samo pet udaraca unutar okvira gola i to većinu njih u samoj završnici kada su napravili veliki pritisak na domaći gol, ali bez uspjeha.

Cesc Fabregas je u 78. minuti pogodio gredu, a devet minuta kasnije je Lionel Messi izašao sam pred Diega Lopeza, ali je domaći vratar sjajno reagirao. Još je jednom Messi pucao svega nekoliko trenutaka kasnije, ali to nije bio pretežak posao za Lopeza.

Zanimljivo, i u posljednje dvije utakmice u Primeri u kojima nije postigla pogodak već u prvom dijelu (Sevilla i Getafe), Barcelona na kraju nije slavila. Isto joj se ponovilo i u Villarrealu, kod momčadi koja je tek jedno mjesto iznad zone ispadanja. U 13 prvoligaških okršaja ovih klubova na El Madrigalu, ovo je bio tek drugi remi, a ujedno i drugi bez golova u svih dosadašnjih 26 ligaških susreta.

Dodajmo još da su domaći nogometaši u 47. minuti tražili jedanaesterac nakon starta Sergija Busquetsa na Borji Valeru, ali sudac se nije oglasio.