• Autor: TS
  • 26.1.2012 10:10:12
  • 26.1.2012 10:04:19

Nakon nekoliko dana neizvjesnosti i prijetnji da će štrajkati zbog dva milijuna eura koliko mu klub duguje, nekadašnji najbolji svjetski nogometaš Ronaldinho ipak je zaigrao za Falmengo u kvalifikacijama Cope Libertadores

Unatoč tome, klub iz Rio de Janeira je poražen u prvoj utakmici kvalifikacija za južnoameričku inačicu Lige prvaka. Flamengo je pao na 3960 metara nadmorske visine, domaći Real Potosi iz Bolivije je slavio s 2:1. Iako su Brazilci radi prilagodbe došli u Potosi desetak dana ranije, ipak nisu uspjeli izbjeći poraz, ali pred njima je za tjedan dana uzvrat na domaćem terenu gdje će loviti jedno od mjesta u skupinama Cope Libertadores.

U srijedu je Flamengo poveo u 29. minuti pogotkom Luiza Antonija, ali samo tri minute kasnije za domaće je izjednačio Claudio Centurion. Pobjedu je Bolivijcima u 57. minuti osigurao Edgardo Britez.

Drugi brazilski predstavnik u kvalifikacijama, Internacional, kod kuće je bio bolji od kolumbijskog Once Caldasa s 1:0. Jedini je pogodak u 11. minuti postigao Leandro Damiao.