SERIE A

Palermo razbio Genovu, Budan otvorio golijadu

22.01.2012 u 17:31

U talijanskoj Seriji A je ovih dana na rasporedu 19. kolo, a nakon što je vodeći Juventus u subotu bio uspješan u Bergamu, njegov pobjednički hod je dan kasnije pratio Milan

Aktualni prvak je pobijedio na gostovanju posljednjeplasiranu Novaru s 3-0, te su tako Milanovi nogometaši došli Juveu opet na samo bod zaostatka. Kao i vrlo često ove sezone tako je i ove nedjelje junak Milanove pobjede bio Zlatan Ibrahimović. Sva tri pogotka je Milan postigao u nastavku, a Šveđanin ih je potpisao dva. Time je Ibrahimović došao na vrh ljestvice strijelca. Zajedno s Antoniom di Nataleom je ove sezone postigao po 15 pogodaka. U strijelce se za Milan upisao i Robinho

Nakon 27. prosinca 2011. godine prvi je put pobijedio Palermo. I to sa čak 5-3 na domaćem travnjaku su bili bolji od Genoe. Inače, Palermo je sezonu otvorio sa šest pobjeda zaredom na svom travnjaku, ali je potom upisao i dva poraza. Genou je načeo 31-godišnji hrvatski nogometaš Igor Budan koji je upisao peti nastup ove sezone i - prvi pogodak.

Nakon njegovog gola u 26. minuti rasplamsalo se na sve strane, pa je do kraja postignuto još sedam pogodaka.

Napoli je jedva došao do boda kod Siene (1-1). Makedonac Goran Pandev je u 86. minuti postigao gol za bod Napolitanaca, makar je samo nekoliko minuta ranije Edinson Cavani promašio jedanaesterac za Napolijevo poravnanje.

Nogometaši Intera su definitivno u velikoj formi. U nedjelju su, u utakmici 19. kola Serije A, pobijedili Lazio 2-1 i tako došli do osme pobjede zaredom (sedam prvenstvenih utakmica i jedna u Kupu)...

Time je Inter preskočio Lazio na ljestvici i nastavio je put prema vrhu. Sada su već čertvti, a prvi Juventus im bježi šest bodova.

Pobjeda protiv Lazija nije bila lagana, što je bilo i za očekivati jer su Rimljani ove sezone odlični u gostima. Lazio je prije utakmice na San Siru upisao čak pet pobjeda na strani, uz dva remija i samo jedan poraz.

I počelo je boljim prilikama Lazija, a u 30. minuti im je Rocchi golom donio vodstvo. No, u posljednje je vrijeme u odličnoj formi Argentinac u redovima Intera Diego Milito. Odlučio je nedavno i gradski derbi protiv Milana, a ove je nedjelje zabio izjednačujući pogodak u pravo vrijeme, u 44. minuti.

Gol odluke u 63. minuti je postigao Giamapolo Pazzini. Do lopte bačene u for je došao prije vratara Lazija Marchettija, te ga je prebacio lijepim trzajem noge.

Već u idućem napadu je Lazio mogao izjednačiti. Bilo je još prilika na obje strane, ali je završilo bez promjena.

Lazio je tek druga momčad, od posljednjih šest suparnika, koja je uspjela slomiti Interovu obranu i zabiti pogodak.