Mršav remi za Jelavića i Rangerse

• Autor: TS
  • 21.1.2012 19:09:46
  • 21.1.2012 18:51:00

U 24. kolu škotskog nogometnog prvenstva povećan je zaostatak Rangersa za Celticom. Momčad Nikice Jelavića kod kuće je odigrala mršavih 1-1 s Aberdeenom

Subotnji program u škotskom Premiershipu otvorio je Celtic gostovanjem kod St. Mirrena, a do pobjede 2-0 stigli su u drugom poluvremenu preko Forresta u 71. i Browna u 88. minuti. S tim saznanjem u domaći ogled protiv Aberdeena ušli su Rangersi koji su dopustili gostima osvajanje boda drugi put u posljednjih 11 međusobnih utakmica na Ibroxu.

Inače, sve zanimljivo odigralo se u razmaku od četiri minute. Aberdeen je poveo pogotkom Arnasona u 63., a izjednačio je Edu u 67. minuti. Nikica Jelavić, prvi ligaški topnik, odradio je cijelu utakmicu u dresu Rangersa, našao se u nekoliko izglednih prilika, međutim, kao i njegovim suigračima, nedostajalo je preciznosti u završnici.

Sada Celtic već ima osjetnija četiri boda viška u odnosu na velike rivale.