BODOVI SU U DŽEPU

Mourinho: Mallorca je bila odlična i morali smo riskirati

15.01.2012 u 11:41

Trener Real Madrida Jose Mourinho izrazito je pohvalno govorio o momčadi Mallorce, koja je u subotnjem ogledu 19. kola Primere itekako namučila njegovu momčad

Mallorca je došla do prednosti u 39. minuti utakmice kada je ubacivanje Gonzala Castra s desne strane glavom u mrežu pospremio Izraelac Tomer Hemed. Ipak, Gonzalo Higuain i Jose Callejon poentirali su u nastavku u 72., odnosno 85. minuti za pobjedu 2-1 ''kraljevskog kluba'', koji sada ima osam bodova više d Barcelone na vrhu ljestvice, ali i utakmicu više.

'Morali smo uzeti jako puno rizika kako bismo se dokopali pobjede. Morao sam napraviti dosta taktičkih promjena. Izvadio sam Marcela iz igre jer sam želio igrati s trojicom braniča u obrani, s obzirom na njihovu formacija s dvojicom krilnih igrača i centarforom. Odabrao sam trojicu brzih igrača, Coentraa, Ramosa i Pepea. Treneri su često prisiljeni izvaditi igrača iz igre iz taktičkih razloga, a ne zbog toga jer je igrao loše', objasnio je Mourinho, te dodao.

'Svaka čast Mallorci. Imaju sjajnog trenera koji ih je perfektno posložio u obrani. Točno su znali koje su naše najveće vrline u igri i kako se suprotstaviti našem stilu igre. Odigrali su fantastično prvo poluvrijeme. Znate, ponekad morate odati priznanje vašem suparniku'.