SPEKTAKL U KUPU KRALJA

Barcelona izborila četvrtfinale s Realom

13.01.2012 u 08:09

Nakon četvrtka su poznata imena svih osam klubova koji će u španjolskom Kupu kralja nastaviti borbu za naslov. Kao posljednji su četvrtfinale izborili Barcelona i Athletic Bilbao

Barcelona je u totalno pomiješanom sastavu i drugi put pobijedila Osasunu. Ovom prilikom u gostima 2:1 (prva utakmica je završila 4:0 za Barçu), pa će tako u četvrtfinalu Kupa kralja međusobno igrati Real i Barcelona.

Protiv Osasune su od prve minute iz prve momčadi zaigrali samo Pique i Mascherano, dok su u nastavku ušli u igru Messi i Busquets. Uz to Osasuna je vodila golom Srbina Lekića iz 41. minute, ali sve to nije domaćinu bilo dovoljno za veliki 'skalp'.

Čileanski nogometaš Alexis Sanchez je izjednačio odmah početkom nastavka (49), dok je pobjedu Barceloni donio Sergi Roberto golom u 72. minuti.

Athletic je nakon 0:0 kod trećeligaša Albacetea na svom travnjaku istog suparnika pobijedio s 4:0. Tri od četiri pogotka je Athletic zabio u završnom dijelu ogleda, točnije, u posljednjih 25 minuta. U četvrtfinalu će Athletic igrati protiv Mallorce.

Osasuna - Barcelona 1:2

Kup kralja, osmina finala (uzvrati):
Osasuna - Barcelona 1:2, prva utakmica 0:4 (Lekić 41 / Sanchez 49, Sergi Roberto 72)
Athletic Bilbao - Albacete 4:0, 0:0 (Susaeta 24, Herrera 65, Toquero 77, San Jose 86)