DVA GOLA CVITANICHA

Pobjednička asistencija i crveni karton Pranjića

12.04.2009 u 18:42

Odigrane su utakmice 30. kola u Eredivisie, a treba izdvojiti pobjedu Ajaxa od 7:0 uz dva Cvitanicheva gola te trijumf Heerenveena od 1:0 u kojem je Pranjić sudjelovao s asistencijom, ali i crvenim kartonom

U posljednjem susretu 30. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je u Amsterdamu deklasirao Willem II Tilburg 7:0, a dva pogotka postigao je Argentinac hrvatskih korijena Dario Cvitanich.

Cvitanich je otvorio golijadu pogotkom u drugoj minuti, a potom je u 20. minuti postigao i treći pogodak za Ajax. Strijelci su bili i Eyong Enoh (10), Luis Suárez (35-11m, 69, 82-11) i Urby Emanuelson (45). Gosti su od 81. minute igrali bez isključenog Angela Marthe.

Pobjedu je upisao i Heerenveen protiv Volendama 1:0, a pogodak odluke postigao je Viktor Elm u 53. minuti na asistenciju Danijela Pranjića. Hrvatski reprezentativac na kraju je bio isključen zbog dva žuta kartona (43, 85).

Na ljestvici vodi AZ Alkmaar (76) ispred Twente Enschedea (65), Ajaxa (64) i Heerenveena (58). PSV je tek peti sa 55 bodova.