PETARDA U KUPU

Oldham poveo na Anfieldu, Liverpool ga 'razbio'

07.01.2012 u 08:27

Ovih se dana igraju utakmice 3. kola engleskog FA Cupa, a u petak su uspješno posao u toj rundi obavili nogometaši Liverpoola. Pobijedili su na Anfieldu trećeligaša Oldham sa 5:1

Nije bilo pravih problema za Liverpool u ovom ogledu makar su gosti poveli u 28. minuti. Strijelac sjajnog gola za slavlje brojnih gostujućih navijača je bio Simpson, no do poluvremena je već domaća momčad vodila 2-1, i to golovima Bellamyja (samo dvije minute poslije) i Gerrarda koji je iz jedanaesterca u 45. minuti pogodio same rašlje..

Naknadno je domaćin postigao još tri pogotka, a u strijelce su se upisali Shelvey, Carroll i Downing. Kao što i popis strijelaca sugerira (svi Britanci, samo Bellamy nije Englez) trener Liverpoola Dalglish dodatno je produbio svoj projekt 'engleski Liverpool'. Počeo je s petoricom, a utakmicu završio čak s osam Engleza. Više ih na terenu u isto vrijeme nije bilo već barem 15 godina.

FA Cup, 3. kolo:

Liverpool - Oldham 5-1 (Bellamy 30, Gerrard 45-11m, Shelvey 68, Carroll 89, Downing 90/Simpson 28)