Arsenal pao u pet minuta, Chelsea se spasio u 89.

• Autor: Hina
  • 2.1.2012 20:56:00
  • 2.1.2012 20:43:30

U dvoboju 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Fulham je na Craven Cottageu pobijedio Arsenal 2:1 postigavši dva gola u posljednjih pet minuta susreta

'Topnici' su poveli golom Laurenta Koscielnyja u 21. minuti i sve do 85. minute držali su pobjedu u svojim rukama. No, presudilo je isključenje Johana Djouroua u 79. minuti, nakon čega je Fulham s igračem više okrenuo rezultat golovima Stevea Sidwella (85) i Bobbyja Zamore (90).

U ranije odigranom susretu Chelsea je na gostovanju pobijedio Wolverhampton 2:1, a pogodak odluke zabio je Frank Lampard u 89. minuti utakmice. 'Bluesi' su poveli golom Ramiresa u 54. minuti, a izjednačio je Stephen Ward u 84. minuti. Ipak, Chelsea je došao do sva tri boda golom Lamparda u samoj završnici utakmice.

Identičnim rezultatom Stoke City je slavio na gostovanju kod Blackburna, baš kao i Norwich City na gostovanju kod Queens Park Rangersa. Uspješan dan gostiju upotpunili su i nogometaši Swansea Cityja pobjedom u Birminghamu protiv Aston Ville 2:0.

Na ljestvici vode Manchester City i United sa po 45 bodova, Tottenham ima 39 bodova i utakmicu manje, Chelsea je četvrti sa 37 bodova, dok je Arsenal ostao peti sa 36 bodova. Na začelju je Bolton sa 13 bodova.