Posljednji Blackburn šokirao United na Old Traffordu

• Autor: D.K. / VLM
  • 2.1.2012 13:30:34
  • 31.12.2011 16:27:58

Sasvim neočekivano, ali i pomalo šokantno, posljednja momčad Premiershipa Blackburn iznenadila je sve i pobijedila na Old Traffordu Manchester United sa 3:2 u 19. kolu engleskog prvenstva

Veliko iznenađenje dogodilo se u 19. kolu engleskog prvenstva. Igrači Manchester Uniteda na najgori način su čestitali 70. rođendan svom treneru Alexu Fergusonu. Naime, potpuno neočekivano 'crveni vragovi' su poraženi na svom travnjaku od posljednje momčadi prvenstva Blackburna 3:2.

Domaće navijače je već u 15. minuti šokirao Yakubu koji je bio siguran iz jedanaesterca nakon što je Berbatov u svom šesnaestercu srušio Sambu. U 51. Yakubu je još jednom matirao De Geu te je u tom trenutku Blackburn imao vodstvo od 2:0.

Samo minutu kasnije Berbatov na asistenciju Parka smanjuje zaostatak Uniteda, da bi u 62. bugarski internacionalac iz blizine pogodio za 2:2. U tim trenucima činilo se da će igrači trenera Fergusona uspjeti napraviti preokret, no s obzirom da su domaćini sve karte bacili u napad, to su gosti iskoristili u 80. minuti kada je Hanley iskoristio lošu intervenciju Unitedovog golmana i donio Blackburnu prvu pobjedu nad Unitedom nakon šest godina.

Nije se samo Manchester United "poskliznuo" na Staru godinu. Neočekivani i iznenađujući poraz doživjeli su i nogometaši Chelseaja, koji su kod kuće posrnuli protiv Aston Ville (1:3).

Tottenham je u gostima kod Swansee odigrao 1:1. Luka Modrić igrao je cijelu utakmicu, dok je Niko Kranjčar susret odgledao s klupe. U pogonu je bio još jedan hrvatski reprezentativac - Ivan Klasnić je igrao do 77. minute u remiju Boltona sa Wolverhamptonom 1:1.

Robin van Persie ponovo je bio strijelac za pobjedu Arsenala nad QPR-om 1:0. Bio je to Nizozemčev 35. pogodak u 2011. godini, te je za jedan pogodak ostao kratak za rekordom Alana Shearera koji je za Newcastle 1995. postigao 36 golova u jednoj godini.