Spursi se približili vodećem dvojcu, Arsenal kiksao

• Autor: Hina
  • 28.12.2011 8:15:07
  • 27.12.2011 23:19:29

U utorak su odigrane posljednje tri utakmice 18. kola engleskog nogometnog prvenstva. Arsenal na na svom Emirates stadionu odigrao 1:1 sa Wolwerhamptonom, Swansea i QPR su također odigrali bez pobjednika, dok je Tottenham na gostovanju pobijedio Norwich i tako smanjio zaostatak za vodećim dvojcem

U susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na gostovanju pobijedio Norwich City 2:0, a oba gola za Spurse zabio je Gareth Bale.

Velški reprezentativac je prvi gol zabio u 55. minuti, a potom je mrežu Johna Ruddyja zatresao i u 67. minuti. U akciji za drugi gol Tottenhama sudjelovao je hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je na terenu proveo cijeli susret. Posljednjih pet minuta za londonski sastav je zaigrao i Niko Kranjčar, dok Vedran Ćorluka nije bio u krugu kandidata za nastup. Ovom pobjedom Tottenham je smanjio zasostatak za vodećim klubovima iz Manchestera, tako da sad zaostaju sedam bodova, ali i imaju utakmicu manje.

U ranije odigranom susret Arsenal je na stadionu Emirates odigrao 1:1 protiv Wolverhamptona i propustio priliku probiti se na četvrto mjesto Premiershipa. Arsenal je poveo golom Gervinha u osmoj minuti, a izjednačio je Steven Fletcher pola sata kasnije.

Usprkos velikoj dominaciji, te igraču više u posljednjih 15 minuta, 'topnici' nisu uspjeli slomiti srčane goste koji su prvi put nakon 12 uzastopnih poraza uspjeli osvojiti bod protiv 'topnika'. Gosti su od 75. minute igrali bez isključenog Nenada Milijaša, a junak utakmice bio je velški vratar Wayne Hennessey koji je radio čuda na golu Wanderersa.

Identičnim rezultatom završio je i susret između Swansea City i Queens Park Rangersa. Domaćin je poveo golom Dannyja Grahama u 14. minuti, a izjednačio je Jamie Mackie u 58. minuti.

Na ljestvici vode Manchester City i Manchester United sa po 45 bodova, Tottenham je na trećem mjestu sa sedam bodova manje, ali utakmicom manje. Chelsea je četvrti sa 34 boda, a Arsenal je na petom mjestu sa 33 boda.