City obranio prvo mjesto, 'spursi' treći

• Autor: Hina
  • 18.12.2011 19:42:03
  • 18.12.2011 19:35:12

U nedjelju su odigrane četiri utakmice 16. kola engleskog nogometnog prvenstva, a po dvije pobjede pobijede su upisali i domaćini i gosti

U derbiju 16. kola Manchester City je pobijedio Arsenal 1:0 i vratio se na vrh ljestvice Premiershipa. Pogodak odluke zabio je David Silva u 53. minuti.

'Spursi' su iskoristili subotnji kiks Chelsea i pobjedom protiv Sunderlanda 1:0 probili su se na treće mjesto engleskog prvenstva. Pogodak odluke u susretu igranom na White Hart Lane zabio je Roman Pavljučenko u 61. minuti nakon akcije koju je započeo Luka Modrić. Hrvatski reprezentativac je sedam minuta kasnije mogao i sam svladati Kierena Westwooda, no promašio je prazan gol. Modrić je odigrao svih 90 minuta, Niko Kranjčar je utakmicu proveo na klupi za pričuve, dok Vedran Ćorluka nije bio u krugu kandidata za nastup.

United je na gostovanju pobijedio Queens Park Rangers 2:0 golovima Waynea Rooneyja (1) i Michaela Carricka (56), dok je Liverpool identičnim rezultatom u Birminghamu slavio protiv Aston Ville. Pobjedu 'redsima' donijeli su Craig Bellamy (11) i Martin Skrtel (15).

City vodi na ljestvici sa 41 bodom, United ima 39, a Tottenham 34 boda, ali Spursi imaju utakmicu manje. Chelsea je četvrti sa 32 boda, Arsenal peti sa 29 bodova, koliko ima i Liverpool na šestom mjestu.