UZVRAT KAO FORMALNOST

Real preživio kup ogled kod trećeligaša

14.12.2011 u 08:10

U utorak su odigrane prve utakmice šesnaestine finala Kupa kralja, a pozornost španjolske javnosti bila je usmjerena na gostovanje madridskog Reala kod trećeligaša Ponferradine

'Kraljevi' su u el clasicu doživjeli poraz od Barcelone, ali su se uspjeli vratiti na pobjednički put. U kupu su svladali svojeg domaćina 2:0 te tako pretvorili uzvrat u formalnost.

U prošlosti je Real znao kiksati u kup utakmicama protiv niželigaša pa Jose Mourinho nije ništa prepustio slučaju. Nije izveo najjači sastav, ali su u njemu svejedno od prve minute bili Cristiano Ronaldo, Higuain, Khedira, Kaka, Marcelo, Albiol, Sahin…

Mrežu Ponferradine je u 29. minuti načeo Callejon, a pobjedu Reala je potvrdio Ronaldo golom u 74. minuti. Spomenimo da su gosti završili susret s deset igrača, jer je u 68. minuti drugi žuti karton zaradio Albeol.