PREOKRET ZA POBJEDU

Barca i dalje prevelika prepreka za Real

10.12.2011 u 23:50

Barcelona je slavila u 163. El Clasicu te je s tri nova boda preuzela vrh Primere. Istina, ima isti broj bodova kao i Real te utakmicu više, ali pričalo se da je Barca u silaznoj putanji, no u subotu je posve zasluženo svladala Real na Santiago Bernabeuu sa 3:1

Lakše nego se očekivalo Barcelona je stigla do pobjede na Santiago Bernabeuu nad madridskim Realom. Iako je dvoboj počeo šokantno po goste, jer je Valdes loše izbio jednu loptu te je Benzema već u 24. sekundi doveo Mourinhovu momčad u vodstvo, kriza u igri Barcelone, o kojoj su svi govorili proteklih tjedana, nije bila vidljiva.

Čak dapače, nakon subotnjeg dvoboja, nekako ispuhanije izgledao je Real jer Barca je odmah nakon primljenog gola uspjela nametnuti svoju igru te strpljivo graditi put prema, prvo izjednačenju, a potom i pobjedi. Prvu prigodu za goste imao je Lionel Messi, koji je već znao u crno zaviti Bernabeu. No, u subotu je više razmišljao o asistencijama jer je u napadu sjajnu partiju pružio Alexis. I upravo je Čileanac, nakon Messijeva dodavanja, u 30. minuti pogodio za 1:1. Prije primljenog gola Ronaldo je uspio dva puta zaprijetiti Valdesu, no Barcin vratar iskupio se za kiks kod prvog gola.

U nastavku je i sreća pomazila goste jer Xavijev udarac pogodio je Marcelovu nogu te je lopta promijenila smjer i ušla u Casillasov gol. Real je pokušavao, prije svega čvrstom igrom, zaustaviti goste, bio je i blizu pogotka u 65. minuti, no kad nije zabio Ronaldo, na drugoj je strani stigla kazna. Alves je sjajno ubacio, Fabregas natrčao i glavom pospremio loptu u mrežu za konačnu pobjedu Barcelone 3:1.

Mogli su gosti osramotiti Real, no ni Iniesta ni Xavi nisu pogodili iz idealnih prigoda. Ipak, i s tim uspjehom Guardiola i dečki prema Kataloniji su otišli raspjevani jer uspjeli su zauzeti vrh Primere. Doduše, s utakmicom više od Reala, ali sada i psihički stabilniji za nastavak borbe u prvenstvu.