VEČERAS PROTIV LYONA

Dinamov oproštaj od Lige prvaka

07.12.2011 u 22:35

Dinamo se večeras oprašta od Lige prvaka, ali i europskih natjecanja jer je 'zacementiran' na dnu skupine D. Lyon se pak bori za drugo mjesto, te je Francuzima potrebna što uvjerljivija pobjeda

Nakon poraza od Reala i Ajaxa, Dinamo se večeras svojim navijačima može iskupiti, za svih pet dosadašnjih poraza, eventualnim uspjehom protiv Lyona. Svjesni su navijači da je pobjeda prevelik zalogaj, pa bi im utjeha bio barem i bod. No, Francuzi u ovaj dvoboj ulaze dodatno napaljeni jer se s Ajaxom bore za drugo mjesto i u Maksimiru moraju ganjati pobjedu sa što većom razlikom. A kako će to večeras izgledati, možete u tekstaulnom prijenosu pratiti ovdje.

Dinamo i trener Jurčić u ovaj dvoboj ulaze oslabljeni jer nema stopera Tonela, Šimunića pa ni danas otpuštenog Cufrea.

90' +3 KRAJ UTAKMICE
Ž90' - muke u Maksimiru bliže se kraju; igrat će se još tri minute
83' - iako se Dinamo sramoti, navijači se zabavljaju
76' - GGOOLLL - Birand pogađa uza 1:7
70' - GGOOLLL - Gomis nastavlja s egzekucijom već je 1:6
65' - izašao je Sammir, ušao Alispahić
64' - GGOOLLL - Lisandro nakon samo par minuta na terenu pogađa Dinamov gol za 1:5
63' - Gomis je pogodio vratnicu Kelavina gola
59' - još jedna dobra akcija gostiju, ali Kelava je brži od Gomisa
56' - zamjene na obje strane, ušli su Šitum (Dinamo) i Lisandro (Lyon)
52' - GGOOLLL - Gomis je samo podmetnuo nogu i pogodio za 1:4 nakon odlične akcije gostiju
48' - GGOOLLL - lopta je tek krenula s centra a Gomis već pogađa za 1:3
47' - GGOOLLL - nakon kornera Gonalons je uspio pogoditi za 1:2
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45'+2 - KRAJ POLUVREMENA
44' - GGOOLLL- Cissokho je ubacio, Vrsaljko blokirao ali Gomis je uspio nekako ugurati u mrežu za 1:1
43' - juriš gostiju, ali nakon panike Dinamo ostaje netaknute mreže
42' - Lacazette pred Kelavom, ali Dinamov se golman ne da prevariti
40' -  GGOOOLL Dinamo vodi golom Kovačića, nakon dva promašaja Beqiraja
38' - Kelava ispred Brianda lovi loptu
36' - odličan prodor Ibenza, pa i njegov udarac kojeg Lloris brani i ostalja Beqiraju na udarcu, ali onda brani njegov
34' - Ibanez je izbacio loptu u korner, a potom i Kelava brani udarac Lacazetteu
31' - Lovren puca iz daljine, ali Kelava brani
29' - nakon slobodnjaka, gosti su tražili penal jer je lopta pogodila Vrsaljka u ruku, no sudac je pustio da se igra nastavi
28' - Jerko Leko zaradio je crveni karton, drugi žuti, zbog starta nad Gomisom
27' - Cissokho je ubacio s lijeve strane a Lacazette malo zakasnio na loptu
25' - opet blaga inicijativa gostiju
21' - i Vrsaljko se odlučio na prodor po boku, no u završnici nije imao snage za udarac
20' - Ademi, Sammir i Beqiraj uspjeli su se nekako izboriti za loptu pred golom gostiju, ali udarac Sammira brani Lloris
19' - gosti su izborili prvi korner, ali loše je izveden
18' - Badelj je izgubio loptu a Gomis iz daljine puca ravno u Kelavu
15' - prva velika prigoda za goste, Gourcuff je uposlio Brianda, ali je njegov udarac otišao tek koji centimetar od Kelavina gola
14' - Dinamo na početku dvoboja stoji sasvim solidno, a Lyon kao da ne ganja visoku pobjedu
11' - Leko radi prekršaj nad Lacazetteom zbog kojeg je dobio žuti karton; slobodnjak je na 20 iskosa ali je loše izveden
 9' - greška Ademija, ali Gourcuff je loše pucao
 6' - izborili su se 'dinamovci' za prigodu, ali Sammir je neprecizno pucao
 5' - krenuo je Sammir prema golu gostiju, ali njegovu loptu prema Kovačiću 'osjetili' su gosti i presjekli je
 4' - Lyon ima inicijativu, ali zasad bez konkretnijih prilika
 2' - prva opasnost pred Dinamovim golom, ali Dinamovi braniči ipak 'čiste'
 1' - počeo je dvoboj u Zagrebu, iako je izgledalo sumorno s tribina se ipak čuje navijanje

- na maksimirskom stadionu skupilo se nešto oko 15 tisuća gledatelja

DINAMO: Kelava - Vrsajlko, Vida, Ademi, Ibanez - Calello - Leko, Badelj, Sammir, Kovačić - Beqiraj
LYON: Lloris , Kone, Lovren, Dabo, Fofana, Cissokho, Gourcuff, Lacazette, Gonalons, Gomis, Briand