PREMIERSHIP

Tottenham slavio, Modrić asistirao

03.12.2011 u 19:06

U 14. kolu engleske Premier lige Tottenham je na svom terenu pobijedio Bolton sa 3-0, a najbolji hrvatski nogometaš Luka Modrić asistirao je Garethu Baleu za vodstvo 1-0. Preostala dva gola za Tottenham zabili su Lennon (50) i Defoe (60). Od 17. minute Bolton je imao igrača manje, jer je crveni karton dobio Gary Cahill

Luka Modrić, koji je ove sezone u Premier ligi upisao 1 gol i 2 asistencije, odigrao je cijeli susret. Niko Kranjčar je i dalje na listi ozlijeđenih, a Vedran Ćorluka je ostao na klupi za pričuve Spursa.

Tottenhamu je to 11. utakmica u nizu bez poraza, upisali su 10 pobjeda i 1 remi.
Ivan Klasnić, koji je nabolji igrač Boltona ove sezone sa 6 golova i 4 asistencije, igrao je do 72. minute, a u prvom poluvremenu je dva puta ozbiljnije zaprijetio, u 9. i 44. minuti, ali su njegove udarce blokirali igrači Spursa.

U derbiju kola Newcastle je na domaćem terenu poražen od Chelseaja sa 0-3. Pogotke za goste postigli su Drogba (38), Kalou (89) i Sturridge (90+2). Newcastleu je to tek drugi poraz u sezoni.

Vodeći Manchester City je očekivano svladao Norwich sa 5-1, te su i dalje bez poraza ove sezone. Strijelci za City bili su Aguero (32), Nasri (51), Yaya Toure (68), Balotelli (88) i Johnson (90+1). Utješni pogodak za Norwich zabio je Morison (81).

Arsenal je u gostima pobijedio Wigan sa 4-0 golovima Artete (28), Vermaelena (29), Gervinha (61) i Van Persieja (78).

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 14. kola engleske Premier lige Aston Villa je pred domaćom publikom poražena od Manchester Uniteda sa 0-1, a pobjednički gol za United zabio je Phil Jones (20).

U nedjelju na rasporedu su utakmice Everton - Stoke, te Wolverhampton - Sunderland, a u ponedjeljak se sastaju Fulham - Liverpool.