BUNDESLIGA

Bayern preuzeo vrh, Mandžukić strijelac

03.12.2011 u 17:44

derbiju 15. kola Bundeslige Borussia Moenchengladbach i Borussia Dortmund su odigrali 1:1, dok je Mario Mandžukić postigao zgoditak za Wolfsburg koji je doma odigrao 2:2 s Mainzom

Mandžukić je već u 10. minuti pogodio za vodstvo Wolfsburga, a to je osmi prvenstveni pogodak hrvatskog napadača ove sezone. Wolfsburg je vodio i s 2:0, ali je Mainz u drugom dijelu uspio doći do boda.

Derbi dvaju Borussia završio je 1:1, a vodili su gosti iz Dortmunda preko Lewandovskog, da bi u drugom dijelu izjednačio Hanke. Ivan Perišić je u igru ušao u 86. minuti. Bayern je iskoristio remi u Moenchengladbachu , te je domaćom pobjedom protiv Werdera (4:1), uz po dva zgoditka Riberya i Robbena, opet zasjeo na čelo ljestvice s bodopm više od dvaju Borussija. Danijel Pranjić je u ušao u 90. minuti, a Ivica Olić je bio na klupi.

Stuttgart i Köln su odigrali 2:2, a hrvatski reprezenativac Mato Jajalo je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Oba pogotka za Stuttgart dao je Christian Gentner (29, 36), a za Köln Lukas Podolski (15pen, 88). Stutgart je sada sedmi s 22 boda, a Köln 11. s 17 bodova.

Borussia M. - Borussia D. 1:1
Wolfsburg – Mainz 2:1
Bayern – Werder Bremen 4:1
Freiburg – Hannover 1:1
Kaiserslautern - Hertha 1:1
Stuttgart - Köln 2:2

1. Bayern München 15 10 1 4 38:9 31
2. Borussia Dortmund 15 9 3 3 30:10 30