Jurčić: Liga prvaka je surova, tu se sve vidi

• Autor: D. S.
  • 23.11.2011 9:05:23
  • 22.11.2011 22:59:00

Odmah nakon teškog poraza od madridskog Reala (6:2), prve dojmove iznio je strateg hrvatskog prvaka Krunoslav Jurčić

Dinamo je odmah na početku utakmice potonuo. Već nakon deset minuta bilo je 3:0 za domaćina.

'Znao sam da će moji igrači biti impresionirani, ali nisam znao da će biti tako teško. Nisam mogao vjerovati da taj beton, te tribine mogu toliko utjecati na moje igrače. Poslije toga nam je preostalo samo spašavanje', rekao je Jurčić i dodao:

'Jedino pozitivno bilo je drugo poluvrijeme, iako moramo priznati da je i Real popustio. Ponavljam, mora nam biti čast što smo ovdje gdje nismo bili 12 godina. Ovo nam je ispit, a moramo ih još puno proći da bismo diplomirali.'

Nedostajalo je agresivnosti ili…?

'Njihov protok lopte je bio prebrz, tako da moji igrači nisu stigli ulaziti u duele. Liga prvaka je surova, tu se jasno vidi tko koliko ulaže, kupuje, kakvu kvalitetu i profil igrača ima.'

Promjene za vrijeme utakmice. Prvo je na poluvremenu zamijenjen Mehmed Alispahić:

'Mogao sam promijeniti četiri-pet igrača, a ne samo njega.'

Dinamo je ipak zabio prvi gol u ovogodišnjoj Ligi prvaka. I to ne jedan, nego dva:

'Ne bih to podcjenjivao. Moramo biti zadovoljni i detaljima. Tako smo barem zadovoljili svoje niske strasti.'