Džeko odveo Wolfsburg na čelo Bundeslige

• Autor: Borut Šips
  • 4.4.2009 18:37:50
  • 4.4.2009 17:39:15

Nakon briljantnih rola protiv Belgije u reprezentacijskom dresu, Edin Džeko nastavio je u zadanom ritmu. Uvjerljivom pobjedom protiv Bayerna Wolfsburg se probio na čelo ljestvice

Golovi u Wolfsburgu

Luca Toni u zadnjoj je minuti prvog dijela izjednačio na 1:1, ali Bavarci su do kraja dvoboja potučeni do nogu. Ključnu rolu odigrao je Edin Džeko, koji je u razdoblju od 63. do 66. minute zabio dva gola i postavio rezultat 3:1. Osmu uzastopnu pobjedu Wolfsburga u ligi s dva je gola dodatno uljepšao Grafite, završilo je s pomalo nevjerojatnih 5:1.

Do danas vodeća Hertha u Berlinu je dočekala Borussiju Dortmund i nakon poraza 3:1 izgubila vrh. Josip Šimunić je za poražene odigrao čitav susret, dok je Marko Babić gledao s klupe.

Na drugo mjesto, zbog lošije gol razlike, minimalnom pobjedom protiv Hoffenheima probio se HSV. Jedini gol na susretu djelo je Pitroipe u 28. minuti susreta, a Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta.

U preostalim dvobojima Eintracht je u Frankfurtu nadoknadio zaostatak i slavio sa 2:1 protiv Energieja, a istim rezultatom Stuttgart je pobijedio u Bochumu.