OČEKIVANO

Irska i Češka blizu plasmana na EP

11.11.2011 u 23:01

Odličan posao u prvim utakmicama dodatnih kvalifikacija za EURO 2012. osim Hrvatske napravile su i reprezentacije Irske te Češke

U Podgorici Čehe zasigurno čeka pakao, ali gosti na to vruće gostovanje stižu s lijepom prednošću. U Pragu je sastav Michala Bileka slavio 2:0, a Crnogorci mogu žaliti za nekoliko promašenih izglednih prilika.

Prvi gol za domaćina zabio je Pilar u 63. minuti, a kada se činilo kako će Crna Gora u uzvratu u lov na samo jedan gol zaostatka, Rosicky je u drugoj minuti sudačke nadoknade iz slobodnjaka pronašao glavu Sivoka koji je Češku odveo na prag prolaska.

Prvi gol Čeha

Najbolji posao kvalifikacija ipak su obavili Irci. Oni su stigli u Tallinn kod najugodnijeg iznenađenja kvalifikacija Estonije te su je na grubi način prizemljili.

Gosti su svojem domaćinu utrpali četiri komada, nisu primili niti jedan gol pa je drugih 90 minuta u Dublinu formalnost. Strijelci za 4:0 pobjedu bili su Andrews (13), Walter (67), Keane (71, 88-11 m).