LOVREK BEZ FINALA

Al Sadd pobjednik azijske Lige prvaka

05.11.2011 u 16:01

Katarski klub Al Sadd pobjednik je azijske nogometne Lige prvaka nakon što je u finalnom susretu u Jeonju boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio korejski Jeonbuk Motors 4:2 nakon što je utakmica završila 2:2

Domaćin je poveo golom Eninha u 17. minuti, no Al Sadd je s dva gola Kadera Keite u 30. i 61. minuti okrenuo rezultat. Ipak u drugoj minuti sudačke nadoknade korejski sastav je golom Lee Seung-Hyuna izborio produžetak. U dodatnom periodu nije bilo promjene rezultata pa je pobjednik razriješen nakon udaraca s bijele točke.

Igrači Al Sadda su zabili četiri gola, dok su u redovima Jeonbuka Kim Dong-Chan i Park Won-Jae bili neprecizni, točnije katarski vratar Mohamed Saqr je obranio njihove udarce.

Hrvatski nogometaš Krunoslav Lovrek, član Jeonbuka propustio je finale zbog crvenog kartona dobivenog u polufinalu.

Za Al Sadd je to drugi naslov pobjednika Lige prvaka, a prvi put je bio najbolji 1989. godine.