Lodeiro zapečatio Dinamovu sudbinu

02.11.2011 u 20:30

Ajax je sa 4:0 svladao Dinamo u 4. kolu nogometne Lige prvaka

Tekstualni prijenos ovog dvoboja pratite ovdje.

90'+2 GGOOOLLL Lodeiro je zabio za konačnih 4:0
88' - loš udarac Tomečaka iz daljine; zato je Lukokijev na drugoj strani puno opasniji
85' - Lukoki odlično prolazi kroz Dinamovu obranu, a potom i Ibanez radi prekršaj za žuti karton
82' - pokušao je Šitum iz daljine ugorziti Ajaxovog golmana, ali pucao je pokraj gola
80' - Lodeiro mijenja Eriksena
75' - De Boer uvodi svoje mlade snage, što znaći da više uopće ne strahuje od Dinama; ušao je Ebecilio a izašao Boerrigter
72' - Sammira je zamijenio Šitum; a Lukoki Sulejmanija
70' - Šimunić je presjekao loptu; potom je i De Jong bio u velikoj prilici
68' - Tomečak je odlično proigrao Beqiraja, ali lopta je ipak bila malo 'prebrza'
65' - GGOOLLL - 3:0 za Ajax, a strijelac je De Jong
62' - Badelj je pokušao proigrati Beqiraja, ali ni ta lopta nije stigla do napadača
58' - Leko je prekršajem zaustavio Sulejmanija a slobodnjak za domaćine izveo je Veronghen, no izborio je korner
56' - izašao Rukavina, ušao Beqiraj
55' - dojam je da se Ajaxu više ne žuri; ali De Jong je nakon duge lopte natjerao Kelavu na intervenciju
54' - oteo je Sammir jednu loptu, ali dugo se namještao na udarac pa je prilika propala
52' - na Dinamovu sreću, Sulejmaniju je lopta pobjegla preko gol-crte pa su suci loptu dodijelili dinamovcima
50' - prijetnju Ajaxa u korner je poslao Šimunić
48' - Dinamo je nešto hrabrije ušao u drugo poluvrijeme, ali svi pokušaji zaustavljaju se na 25 metara od gola domaćih
46' - Jurčić je u igru poslao Tomečaka, vani je ostao Calello; Ibanez je pokušao iz daljine ugroziti Vermeera

45'+1 kraj poluvremena s kojim Jurčić ne može biti zadovoljan
44' - korner za Ajax, a Alderweireld glavom puca pokraj gola
42' - odlična akcija u kojoj je Janssen proigrao Boerrigtera, ali ovaj je malo neprecizan
41' - u zadnjih minutu, dvije Dinamo napokon dolazi do 'zraka', a Ibanez puca iz daljine, no preko gola
38' - De Jong je ubacio, a Sulejmani je promašio za koji centimetar
37' - bio je Sammir pred golom domaćina, ali dugo se namještao pa je i ta prilika propala
35' - Verthongen je pucao iz daljine, ali kraj gola; u nastavku akcije Vida je skoro zabio autogol, ali Kelava je ovog puta bio siguran
31' - igrači Ajaxa igraju posve rasterečeni, a to znaći da su opasni
29' - Kelava je uspio ispred Sulejmanija uzeti loptu i spriječiti katastrofu
25' - GGOOOLLL - odlična akcija Ajaxa, nakon koje Sulejmani pogađa za 2:0
22' - Badelj je pokušao uzvratiti
20' - GGOOOLLL - Van Der Wiel je sa pet metara, nakon asistencije Eriksena, pogodio bliži gornji kut Kelavina gola
19' - imao je Dinamo dobru prigodu za opasniju prijetnju, ali Ibanezov centaršut je bio loš
17' - korner je imao i Ajax, ali rasčišćava Šimunić
15' - Dinamo je imao dva kornera uzastopce, ali oba čiste domaćini
14' - Sammir je grubo zaustavljen a žuti karton dobio je Enoh
12' - Šimunić u zadnji čas ispucava loptu ispred Boerrigtera
10' - Ajax lako prekida Dinamove akcije; Boerrigter je opasno ubacio ali pred Kelavom nije bilo nikog od domaćih napadača
 7' - na drugoj strani prijeti Janssen
 7' - dobar prolaz Sammira, a Badelj je produžio do Vrsaljka no njegov je udarac bio neprecizan
 5'- nakon Šimunićeva izbijanja i Vidina dodavanja, Badelj je pokušao uposliti Rukavinu, ali Dinamov napadač bio je u zaleđu
 4' - Dinamo je imao loptu, ali nije uspio spojiti tri dodavanja
 2' - Eriksen je pucao, ali kraj gola
 1' - domaćini su već izveli brzu kontru, a Ibanez je loptu gurnuo u korner
 1' - engleski sudac Atkinson označio je početak utakmice
 - Dinamo će igrati u gostujućoj, 'zlatnoj' garnituri; Arena u Amsterdamu je ispunjena do posljednjeg mjesta

AJAX: Vermeer - Van der Wiel, Alderweireld, Vertonhgen, Anita - Enoh, Janssen, Eriksen - Sulejmani, De Jong, Boerrigter
DINAMO: Kelava - Vrsaljko, Vida, Šimunić, Ibanez - Calello - Leko, Badelj, Kovačić, Sammir - Rukavina