APOEL više nije iznenađenje: Porto je 'pao' u sudačkoj nadoknadi

• Autor: N. M.
  • 2.11.2011 9:17:12
  • 1.11.2011 22:45:00

U četvrtom kolu Lige prvaka Barcelona je s lakoćom nadvisila Plzen, Valencia se lako obračunala s Bayerom iz Leverkusena, Arsenal i Marseille su odigrali bez golova, dortmundska Borussia je minimalno pobijedila Olympiacos, a Genk je uzeo bod Chelseaju. Vijest dana je opet APOEL koji je na svom travnjaku svladao Porto s 2:1

Dva gola Lea Messija u prvom poluvremenu i još jedan u sudačkoj nadoknadi drugog dijela te jedan Cesca Fabregasa u nastavku bili su dovoljni za laku i očekivanu pobjedu aktualnog europskog prvaka Barcelone protiv Plzena u gostima 4:0. Domaćini su velikoj Barci olakšali i crvenim kartonom Cisovskog u 22. minuti, pa pobjeda Katalonaca nije uopće dolazila u pitanje.

Slično je bilo i u Valenciji. Domaći 'šišmiši' svladali su Bayer iz Levekusena s 3:1, a pogotke su postizali Jonas, Soldado i Rami, dok je na 1:1 za Nijemce zabio Kiessling u 31. minuti.

Zanimljivo je bilo u Dortmundu. Borussia je ugostila Olypiacos i svladala ga s minimalnih 1:0 golom Grosskreutza već u sedmoj minuti utakmice. Naš Ivan Perišić bio je solidan u redovima domaćina, a zamijenjen je u 76. minuti.

APOEL i dalje iznenađuje rezultatima. Činilo se da se Porto u gostima izvukao u zadnji čas i golom Hulka u 89. minuti  s bijele točke ipak izborio bod, no samo minutu nakon izjednačenja za 2:1 domaćina zabio je Manduca. Prvi gol Cipranima je donio Ailton u prvom poluvremenu.

Genk je također iznenađenje. Veliki Chelsea vodio je golom Ramiresa od 26. minute, no na konačnih 1:1 za veliko slavlje domaćina poravnao je Vossen u 61. minuti.

Na kraju, Arsenal i Marseille odigrali su bez pogodaka.