JOCKER S KLUPE

Mate Bilić ušao s klupe i zabio za bod Gijona

30.10.2011 u 16:15

Mate Bilić zabio je još jedan gol za svoj Gijon. Nakon što je prošlog vikenda prekinuo post, ove je nedjelje bio junak momčadi protiv Athletic Bilbaa (1:1) u 11. kolu španjolske lige

Hrvatski nogometaš Mate Bilić drugo kolo uzastopce postao je spasitelj španjolskog nogometnog prvoligaša Sportinga iz Gijona. Nakon što je u srijedu zabio gol u susretu protiv Mallorce, Bilić je danas postigao gol i u dvoboju protiv Athletic Bilbao.

Gosti su poveli golom Markela Susaete u 63. minuti, a sedam minuta kasnije Bilić je izjednačio. Zanimljivo, Bilić je ušao u igru pet minuta prije nego što je zatresao mrežu Gorke Iraizoza.

Bilić ove sezone niti jednom nije startao od prve minute, upisao je tek pet nastupa i odigrao ukupno 137 minuta, no sa dva postignuta gola drugi je strijelac Sportinga ove sezone. Jedan gol više zabio je David Barral.

Nakon nepotpunog 10. kola Sporting se nalazi na 17. mjestu sa osam bodova, dok je Atheltic sedmi sa 13. bodova.