POTOP NA OLD TRAFFORDU

City razbio United s nevjerojatnih 6:1

23.10.2011 u 16:47

U velikom gradskom derbiju Manchester City šokirao je Old Trafford i pobijedio United s nevjerojatnih 6:1 u sklopu devetog kola Premiershipa te tako ostvario jednu od najuvjerljivijih pobjeda u sudarima protiv gradskog rivala

Kakav šok su priredili nogometaši Manchester Cityja svojim gradskim rivalima. Alex Ferguson i njegovi 'crveni đavoli' ni u najgorim morama nisu vjerojatno sanjali da će biti doslovce potopljeni na svom Old Traffordu. I još bi United doživio podnošljiv poraz da u sučevoj nadoknadi nisu primili čak tri pogotka!

Do nevjerojatne 6:1 pobjede City je vodio odlični Mario Balotelli koji je prvi pogodak postigao u 22. minuti, te još jedan u 60. Prijelomni trenutak utakmice bilo je isključenje Evansa u 47. minuti, kada je srušio Balotellija koji je krenuo sam prema golmanu De Gei. Od tog trenutka potpuno se raspala igra Manchester Uniteda, dok je s druge strane City letio terenom na krilima kontroverznog Marija Balotellija. Uz talijanskog napadača pogotke za City su postigli Agüero u 68., Džeko u 90. i 94. te Silva u 91. minuti. Jedini pogodak za United djelo je Fletchera u 81. minuti.

City je identičnim rezultatom slavio na Old Traffordu i u siječnju 1926. godine. Bio je to ujedno i drugi najteži poraz Uniteda u vlastitom dvorištu u povijesti kluba. Najteži poraz upisao je 1927. od Newcastle Uniteda 1:7.

'Nije važno što smo pobijedili 6:1, već je važno što smo pobijedili fantastičnu momčad. Kada dođete zaigrati na Old Trafford, morate se osjećati počašćeni, osim toga United je izuzetno jaka momčad koja vam lako može stvoriti probleme. Nakon ove utakmice imam još više poštovanja prema Unitedu, čiji igrači su nakon isključenja Evansa i dalje napadali i pokušavali postići pogodak. To mi je nevjerojatno', kazao je nakon utakmice trener 'građana' Roberto Mancini.

Manchester United – Manchester City 1:6

Strijelci: 0:1 Balotelli (22'), 0:2 Balotelli (60'), 0:3 Agüero (68'), 1:3 Fletcher (81'), 1:4 Džeko (90), 1:5 Silva (90+1), 1:6 Džeko (90+4)

Manchester United: De Gea, Smalling, Ferdinand, Evans, Evra, Nani (od 65. Hernandez), Fletcher, Anderson (od 66. Jones), Young, Rooney, Welbeck
Manchester City: Hart, Richards, Kompany, Lescott, Clichy, Toure Yaya, Barry, Milner (od 89. Kolarov), Silva, Balotelli (od 70. Džeko), Aguero.

U sjeni gradskog derbija u Manchesteru odigrani su i ostali preostali ogledi devetog kola Premiershipa. Tottenham je na gostovanju pobijedio Blackburn 2:1. 'Spursi' su poveli golom Van der Vaarta u 15. minuti, da bi domaćini preko Formice izjednačili u 28. Pobjedu Tottenhamu svojim drugim golom na utakmici donio je Van der Vaart u 53. minuti. Od trojice hrvatskih igrača u redovima Spursa nastupio je tek Luka Modrić, dok su Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka propustili susret zbog ozljeda.

Arsenal se lako obračunao sa Stokeom pobijedivši 3:1. Strijelci za londonsku momčad bili su Gervinho u 27. minuti te Van Persie u 73. i 82. Strijelac za Stoke bio je Crouch u 34. Everton je na gostovanju kod Fulhama pobijedio 3:1 golovima Drenthea u 3., Sahe u 91. te Rodwella u 93. minuti. Jedini pogodak za Fulham dao je Ruiz u 67.

U posljednjoj utakmici u nedjelju navečer QPR je je na stadionu Loftus Road pobijedio Chelsea 1:0, a gol oduke zabio je Heidar Helguson iz jedanaesterca u desetoj minuti. Porazu 'bluesa' kumovala je i činjenica da su ostali bez dva igrača zbog crvenih kartona. Prvo je u 33. minuti 'pocrvenio' Bosingwa, a osam minuta kasnije i Drogba.

REZULTATI:

QPR - Chelsea 1:0 (Helguson 10-11m)
Blackburn - Tottenham 1:2 (Formica 28 / Van der Vaart 15, 53)
Arsenal - Stoke City 3:1 (Gervinho 27, van Persie 73, 82 / Crouch 34)
Fulham - Everton 1:3 (Ruiz 67 / Drenthe 3, Saha 90+1, Rodwell 90+3)
Manchester U. - Manchester C. 1:6 (Fletcher 81 / Balotelli 22,60, Agüero 68, Džeko 90,90+4, Silva 90+1)