LIGA PRVAKA

Pobjede velikana, poraz Perišićeve Borussije

19.10.2011 u 22:47

U srijedu su odigrane utakmice trećega kola Lige prvaka u skupinama od E do H. Chelsea je razbio Genk na svom Stamford Bridgeu, dortmundska Borussia našeg Perišića poražena je od Olympiacosa, dok je Šahtar odigrao neriješeno sa Zenitom

Nakon odigranih utakmica Lige prvaka u utorak, dan kasnije su na rasporedu bili ogledi trećeg kola skupina od E do H. U skupini E Chelsea je potvrdio prvo mjesto pobijedivši na svom Stamford Bridgeu Genk s visokih 5:0. Već u osmoj minuti Raul Meireles je doveo domaćine u vodstvo od 1:0, da bi već u 11. Torres povećao na 2:0 nakon ubačaja Lamparda. To je ujedno njegov prvi gol u Ligi prvaka nakon dvije i pol godine. Španjolski napadač postigao je svoj drugi gol na utakmici u 27. minuti nakon asistencije Meirelesa, a točku na i fantastičnoj predstavi u prvom poluvremenu stavio je Ivanović golom u 42. minuti. U drugom dijelu domaćini su uspjeli povećati vodstvo u 72. minuti, a strijelac je bio Salomon Kalou

U Leverkusenu domaći je Bayer uspio preokrenuti rezultat protiv Valencije i osvojiti sva tri boda. Gosti su poveli u 24. minuti preko Jonasa i tu su prednost držali dobar dio utakmice, a onda su domaćini u tri minute došli do preokreta. Prvo je mladi napadač Schürle izjednačio u 52. minuti, da bi u 55. Sam donio pobjedu Bayeru.

LJESTVICA:

1. Chelsea 3 2 1 0 8:1 7
2. Bayer Leverkusen 3 2 0 1 4:3 6
3. Valencia 3 0 2 1 2:3 2
4. Genk 3 0 1 2 0:7 1

U skupini F Marseille je nakon dvije pobjede poražen na svom Velodromeu od Arsenala 0:1. U slaboj i ne baš gledljivoj utakmici Arsenal je došao do pobjede u posljednjim trenucima, kada je Ramsey pogodio. No zato je u utakmici drugog para bilo zanimljivo.

U Pireju Olympiacos je pobijedio njemačkog prvaka Borussiju iz Dortmunda 3:1 u čijim je redovima cijelu utakmicu igrao Ivan Perišić. Već u četvrtoj minuti Perišić je imao priliku postići pogodak, ali njegov udarac je obranio Costanzo. Samo četiri minute kasnije domaćini su poveli preko Holebasa. No gosti se nisu predali pa je Lewandowski izjednačio u 26. minuti nakon brze kontre gostiju. Perišić je u 37. minuti mogao donijeti vodstvo Borussiji, no domaći je golman obranio njegov udarac s nekih desetak metara. Olympiacos je ponovno poveo u 40. minuti preko Djebboura, da bi Modesto u 78. srušio nade njemačkog prvaka i tako ih prizemljio na posljednje mjesto u skupini.

LJESTVICA:

1. Arsenal 3 2 1 0 4:2 7
2. Marseille 3 2 0 1 4:1 6
3. Olympiakos 3 1 0 2 4:4 3
4. Borussia D. 3 0 1 2 2:6 1

Derbi skupine G odigran je u Donjecku gdje je domaći Šahtar predvođen Srnom odigrao neriješeno sa Zenitom 2:2. Gosti iz Rusije krenuli su daleko bolje u utakmicu pa su već u 10. minuti imali priliku povesti nakon što je Čigrinskij napravio jedanaesterac, no udarac Širokova je Ribka obranio. Samo pet minuta kasnije Šahtar je poveo odličnim pogotkom Williana, no njihovo vodstvo nije dugo trajalo. Kada već nije mogao iz jedanaesterca, Širokov je postigao pogodak u 33. minuti nakon asistencije Bukarova i tako izjednačio rezultat na 1:1. Ipak, Srna i društvo su na odmor otišli s vodstvom jer je u sudačkoj nadoknadi Adriano prekrasnim udarcem s nekih 11 metara matirao Malafejeva. U nastavku gosti iz St. Peterburga su nastavili pritiskati i to su naplatili u 60. minuti kada se spetljala domaća obrana, što je iskoristio Faizulin i s nekih 17 metara prebacio domaćeg golmana. Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije odigrao je dobru utakmicu, a u 62. minuti je zaradio žuti karton, dok je Eduardo cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Ciparski APOEL i nakon tri odigrana kola nalazi se na prvom mjestu u svojoj skupini G. Na gostovanju u Portu napravili su malo iznenađenje odigravši 1:1. Porto je poveo golom Hulka iz slobodnog udarca u 13. minuti, no već u 19. Ailton je izjednačio i donio novi bod ponajvećem iznenađenju dosadašnjeg dijela Lige prvaka.

LJESTVICA:

1. APOEL 3 1 2 0 4:3 5
2. Zenit 3 1 1 1 6:5 4
3. Porto 3 1 1 1 4:5 4
4. Šahtar 3 0 2 1 4:5 2

U posljednjoj skupini H nije bilo nikakvih iznenađenja. Milan se lako obračunao s bjeloruskim Bate Borisovim. Domaćini su poveli u 33. minuti preko Ibrahimovića kojem je to 25. pogodak u 80 nastupa u Ligi prvaka. Pobjedu Milana potvrdio je Boateng golom u 70. minuti.

Barcelona je bez poteškoća pobijedila Plzen na svom Camp Nou 2:0. Ponajbolja momčad svijeta odigrala je upravo onoliko koliko je bilo potrebno za novu pobjedu. Iniesta je postigao prvi pogodak u 10. minuti, a akcija koja je prethodila golu mogla bi ući u knjige kao jedna od najljepših, da bi Villa u 82. minuti postigao gol za konačnih 2:0.